Zimní dovolená v teple a u moře

zimní dovolená v teple

Chcete se zahřát v zimních měsících a vyměnit šedivé dny a studený sníh za vyhřáté písečné pláže? Kam v zimě utéci k moři před zimou, kde najdete nejlepší destinace a kde bude dovolená v teple plná slunce? Zde jsou nejlepší místa, kam se vydat v období od listopadu do února, abyste na své zimní dovolené v teple a na slunci doplnili pro zdraví velmi důležitý vitamín D.

Kde bude dovolená v teple a plná slunce v zimě jistotou?

Maledivy

Průměrná zimní teplota 29°C

Neexistuje žádný větší kontrast oproti krátkým, temným a chladným dnům zimní Evropy, než perly světoznámého souostroví Maledivy. Maledivy jsou v zimních měsících vždy zalité letním sluncem a zasazené do královsky modrého Indického oceánu. Bojíte se, že vás pláže unudí? Na místě můžete vyzkoušet pokaždé něco nového: vodní skútr přes klidné akvamarínové laguny, potápění se žraloky a želvami, cvičení jógy nebo výrobu sushi.

Karibik

Průměrná zimní teplota 26°C

Dovolená v teple karibik Barbados

Karibik a jeho soustava ostrovů jsou jedním z nejvyhledávanějších únorových destinací a to z velmi dobrého důvodu. Teploty během února zřídka kdy klesají pod 30°C, takže zde není nic, co si nejde užít. Šnorchlujte mezi duhově zbarvenými rybami v teplých vodách Martiniku, vyšplhejte na vrchol pitonu ve Svaté Lucii nebo sledujte každoroční závody plachetnic na ostrově Barbados z pohodlí vašeho lehátka.

Foto: Jean-Marc-Astesana / Flickr CC BY-SA 2.0

Malajsie

Průměrná zimní teplota 33°C

Langkawi v Malajsii, je jedno z dalších míst, kam v zimě za teplem vycestovat. Langkawi je e poseté luxusními letovisky a stalo se tak ideálním místem kam se vydat v zimě k moři za sluncem. Pokud chcete být opravdu rozmazlováni, zkuste luxusní resort The Danna Langkawi. Teploty v Malajsii dosahují běžně tropických 33°C, takže jsou ideální pro dlouhé dny u bazénu, či na písečné pláži. Toužíte prozkoumat okolí a vidět něco nového? Prozkoumejte souostroví 900 vápencových ostrovů na vodním skútru nebo se vydejte na mangrovové túry, abyste se setkali i s pravou divočinou ostrova.

Sri Lanka

Průměrná zimní teplota 28°C

dovolená v teple na sri lanka

Pokles teplot během zimy doma napravuje Sri Lanka a její mírné klima. Sri Lanka samostatný ostrovní stát ležící v jihovýchodní Asii v Indickém oceánu. Podívejte se na 50 odstínů zelené na procházce čajovou zemí kolem Nuwara Eliya. Po návštěvě některé z továren na zpracování čaje navštivte opevnění pevnosti v Galle ze 16. století, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO nebo jen tak pozorujte sluneční paprsky dopadající z bezmračné oblohy. Zvláštní charakter monzunů na Sri Lance znamená, že někde na ostrově bude pršet, ale stejně tak najdete i místo, kde bude slunečno. Kromě toho jsou exotické chrámy a další památky působivé bez ohledu na počasí – a po celý rok se zde k snídani podávají milované na palačinky.

Foto: jasonts / Flickr CC BY-SA 2.0

Lanzarote

Průměrná zimní teplota 20°C

Dovolená na ostrově Lanzarote, dovolená na jednom ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů na vás udělá dojem. Kanárské ostrovy nabízejí příjemné teploty téměř vždy a to po celý rok. Lednový nejvyšší průměr teplot je přibližně kolem 20°C. Během běžného zimního měsíce obvykle zde prší obvykle jen čtyři dny. Jeho vulkanické pláže jsou velkým lákadlem zejména pro evropské turisty. Pokud ale není zrovna dost teplo na opalování, najdete zde mnoho dalšího vyžití, od měsíčních scenérií ostrova až po městské trhy.

Turecko

Průměrná teplota 15°C

dovolená Turecko

Istanbul je jen asi tři hodiny letu z Prahy, což z něj činí snadný cíl, pokud hledáte nějaký unik před zimou k moři za sluncem blízko domova. Atrakce s velkým lákadlem leží ve čtvrti Sulthanamet, navštivte Modrou mešitu nebo nakupujte na Velkém bazaru. Hotel Arcadia Blue Istanbul je ideálním místem pro pozorování západu slunce a ze střešního baru představuje úžasný výhled na západ slunce.

Foto: Hyeong Seok Kim / Flickr CC BY 2.0

Mauricius

Průměrná zimní teplota 25°C

Mauricius, je známý především svými bílými písky a vodami naplněnými delfíny. Ostrov Mauricius je většinou na jednom z prvních míst v seznamu cílů destinací, kde je zimní dovolená v teple pod slunečními paprsky stoprocentně zaručena. Pokud jste zde kvůli odpočinku, najdete ostrov plný luxusních hotelů a restaurací, které jsou domem kulinářských znalců. Mauricius byl v roce 2019 zařazen do globálního mírového indexu jako jedna z nejklidnějších zemí světa. Není tedy divu, že několik ze 49 okolních ostrovů je přírodní rezervací pro ohrožené druhy. Pokud jste zde pro dobrodružství, ponořte se pod hladinu vody kvůli nádhernému podvodnímu světu, navštivte koloniální plantážní domy a objevte barevné botanické zahrady.

Kapverdy

Průměrná zimní teplota 25°C

Kapverdské ostrovy jsou dalším oblíbeným cílem pro zimní dovolenou v teple.  Kapverdy jsou to sopečné ostrovy u severozápadního afrického pobřeží. Moře kolem ostrovů má příjemných 22°C a levné trajekty umožňují snadné přeplouvání mezi 14 ostrovy, pokud si chcete na své dovolené odpočinout i od lehátka a poznat také okolí. Podívejte se na nejlepší hotely na ostrově Sal, největším ostrově na Kapverdách.

Brazílie

Průměrná zimní teplota 27°C

pláž Cocacabana

Výprava lanovkou na horu Sugarloaf, lenošení a chytání slunečních paprsků na rozlehlých plážích Ipanema a Copacabana, návštěva bouřlivých vodopádů Iguazu, největšímu sytému vodopádů na zemi. Brazílie toho má mnoho, co může na zimní dovolenou nabídnout. Milovníci pěší turistiky si zamilují dobře značené stezky, které spojují vodopády.

Foto: Francisco Anzola / Flickr CC BY 2.0

Marrakesh

Průměrná zimní teplota 18°C

Červeně zbarvené ulice a klikatá tržiště Maroka jsou nejlepší, aby se kolem nich nespěchalo. Je však těžké najít stín, když během léta teploty atakují 40°C. Vydejte se sem proto v zimě a najdete příjemných 18°C, ideálních pro objevování a při tom ani nepotřebujete teplou bundu.

Jihoafrická republika

Průměrná zimní teplota 27°C

Ucítíte na tváři mořský vánek z Atlantiku i Indického oceánu, užasnete nad nádhernou přírodní scenérií a vychutnáváte si chutě světově proslulých vín. Kapské Město je v zimních měsících oblíbené díky svým skalnatým vrcholům, malebným zátokám, národním parkům a nábřeží. Když už jste tam, vždy máte co dělat.

Australasie

Průměrná zimní teplota 20°C

S tím, jak se noci ve Evropě prodlužují a brzo se stmívá, na opačné straně světa je to zcela jiný příběh. Zima je proto na objevování Austrálie a Nového Zélandu jako stvořena. Australasie je geografický termín pro oblast Oceánie, která zahrnuje Austrálii, Nový Zéland, Papuu Novou Guineu a sousední ostrovy v Tichém oceánu.

Znáte lepší způsob, jak projet celou Austrálii, než v ikonickém vlaku Indian Pacific Train? Nechte se unést romantikou kolejí na čtyři dny, projedete vlakem kolem pláží v Perthu až do Sydney. Na Novém Zélandu zase starověká maorská kultura soupeří s dech beroucími fjordy, okouzlujícími lesy a horami určenými pro túry.

Indian Pacific Train Austrálie

Foto: Simon Hill / Flickr CC BY 2.0

Kostarika

Průměrná zimní teplota 27°C

Zimní slunce nemusí znamenat pouze dovolenou na pláži. Kostarika, známá jako „Rich Coast“, je pokryta bujnými deštnými pralesy, bílými písečnými plážemi a národními parky, kde se to divočinou jen hemží. Vydejte se na prohlídku do pralesa Sarapiqui nebo se kochejte výhledemy na sopku Arenal. Na tichomořském pobřeží narazíte na vše, od divokých krokodýlů až po veverky a vzácné ptáky. Zima je ideální čas na návštěvu Kostariky, hlavní sezóna trvá od listopadu do konce ledna.

Goa

Průměrná teplota 32°C

Tento malý stát na západním pobřeží indického subkontinentu je obklopen Arabským mořem a nabízí zlaté pláže, spoustu příležitostí k surfování. A chatrče, kde se podávají některé z nejlepších indických rybích kari. Déšť je zde v zimních měsících velmi vzácný, je zde spousta míst, která vás zaměstnají. Nakupujte drobnosti na barevných nočních trzích, pozorujte delfíny nebo páry opic během výletu k vodopádům Dudhsagar. Toto je dokonalý únik k moři za sluncem a zimní dovolená v teple bude nezapomenutelným zážitkem.

Foto: Mac Qin / Flickr CC BY-ND 2.0

Scroll to Top