Menu Zavřeno

Zahájen provoz na nejkratší mezinárodní letecké lince na světě

Zahájen provoz na nejkratší mezinárodní letecké lince na světě

Dnes ráno, přesně v 6:30 zahájila letecká společnost People‘s Viennaline prvním letem provoz na nejkratší mezinárodní letecké lince na světě.

Obě města odděluje Bodamské jezero a vzdušnou čarou jsou od sebe vzdálena  20 km. Let mezi švýcarským městem Sankt Gallen a německým městem Friedrichshafen trvá pouhých 8 minut. Sotva se stačíte připoutat a odstartovat, po chvilce již přistáváte na cílovém letišti. Cesta mezi městy se trvá autem autem za více než hodinu.

letiště Sankt Gallen

Letiště Sankt Gallen * Zdroj, foto: People's

Rakouská letecká společnost People‘s Viennaline bude na nejkratší mezinárodní letecké lince na světě létat od pondělí do pátku dvakrát denně. Přepravu cestujících bude společnost zajišťovat dopravním letadlem Embraer170 s kapacitou cca 80 míst. Cena jednosměrné letenky je 40 eur.
Letadla pokračují po mezipřistání na letišti v německém Friedrichshafenu dále do Kolína nad Rýnem. Letět můžete samozřejmě jen do Friedrichshafenu.

Vítání prvního letu se po přistání ve Friedrichshafenu a Kolíně nad Rýnem neobešlo bez tradičních fontán z hasičských proudnic, napsal Daniel Steffen, CEO People’s Air Group.

Letecká společnost People‘s Viennaline na své domovské letiště právě ve švýcarském Sankt Gallenu. Mimo své dnes nově otevřené nejkratší letecké linky létá pravidelně do Vídně a během letních dovolených také na Mallorcu, Sardinii, do Řecka a Chorvatska.