Menu Zavřeno

Volkswagen I.D. Buzz představen v Detroitu


Volkswagen I.D. Buzz představen v Detroitu

Dobrá zpráva pro všechny milovníky a nadšence VW bus je zpět. Koncern Volkswagen představil pod názvem I.D. Buzz na autosalonu v Detroitu koncept nového mikrobusu poháněného elektrickým pohonem. První fotografie naznačuj, že se bude jednat o moderního nástupce kultovního Hippie-Busu z 60. let. Automobilka Volkswagen na svých webových stránkách uvádí, že  možný dojezd osmimístného Volkswagen I.D. Buzz bude až 600 km na jedno nabití baterií. Bez emisní elektro Van bude mít dostatek místa i pro převoz objemnějšího nákladu.

Autonomní Volkswagen I.D. BUZZ

Výroba VW bus by mohla začít již v roce 2020 a doplnit tak rodinu ostatních elektromobilů vyráběných německým koncernem. Generální ředitel koncernu Volkswagen, Dr. Herbert Diess v tiskovém prohlášení uvádí, že od roku 2025 chce Volkswagen prodávat milion elektrických aut ročně. Dále uvádí, že chtějí vyrábět elektromobily dostupné nejen pro milionáře, ale pro miliony všech zákazníků.

Studie automobilky Volkswagen uvádí, že v podlaze nainstalované akumulátory jsou připraveny na možnost rychlého dobíjení. Při použití doporučené nabíječky s výkonem 150 kW mají být baterie dobity na osmdesát procent své kapacity za 30 minut. Maximální udávaná rychlost je 160 km/h a zrychlení z nuly na sto za přibližně 5 sekund. Volkswagen I.D. Buzz bude mít každou nápravu poháněnou elektromotory se celkovým výkonem 275 kW. Díky rozšířené MEB-XL platformě dlouhé 4.942 mm, široké 1.976 mm a vysoké 1.963 mm zajistí Volkswagen I.D. Buzz ve své třídě mimořádně prostorný interiéru vozu.

autosalon detroit 2017 automnomní volkswagen ID buzz
Volkswagen Showcar I.D. BUZZ
interiér vw buzz ID
řízení vozu VW Buzz ID
elektromobil VW Buzz ID
baterie VW Buz I.D

* Zdroj + foto: Volkswagen