5 věcí kterém, bohatí lidé se svými penězi nikdy nedělají

bohatí lidé na luxusní jachtě

Bohatí lidé zacházejí se svými penězi moudře

Bohatí lidí zacházejí často s penězi úplně jinak než ti, kteří na tom nejsou tak dobře. Samozřejmě je to zkrátka a jednoduše tím, že jich prostě mají víc. Nebudou muset kupříkladu nikdy vyčerpat svoji kreditní kartu, jako se to stává pravděpodobně většině z nás.

Ale některé věci bohatí lidé prostě nedělají, protože s penězi nakládají chytřeji, než my ostatní. Nabízíme pro vás shrnutí činností bohatých lidí do pěti bodů. Protože, pokud se naučíte, jak jednají bohatí, budete sami na nejlepší cestě rychleji zbohatnout.

1. Prostě nenechají peníze jen ležet v bance

Pokud necháte své peníze jednoduše ležet na běžném účtu v bance, je to totéž, jako když je zašijete do matrace v posteli. Bohatí lidé investují své peníze, které nepotřebují na pokrytí svých běžných výdajů na každodenní život a investují volné finanční prostředky v různých sektorech. Mají vytvořen rezervní fond pro nečekané výdaje ve výši minimálně šesti měsíčních platů.

2. Bohatí lidé se nespokojí pouze s předem určenou výplatou

Lidé nejsou předem určeni zbohatnout, protože se spokojí pouze s výplatou. Bohatí lidé jsou ambiciózní a neustále hledají nové způsoby, jak vydělat víc peněz, či si zajistit pasivní příjem. Nebojí se podnikat a začít něco nového, pravidelně požadovat zvýšení platu nebo podstupovat určitá rizika. Neustále zkoušejí a učí se novým dovednostem a schopnostem, což jim přináší větší výhodu na trhu práce a stávají se žádoucími a nepostradatelnými.

3. Nikdy nevsadí vše jen na jednu kartu

Bohatí se nikdy nespoléhají na jediný zdroj příjmů peněz. Například místo investice celého jmění do nemovitostí, rozloží své peníze raději mezi široké spektrum akcií firem z různých odvětví podnikání. Diverzifikace investičního portfolia je jedním ze základních pravidel investování. Diverzifikací finančního portfolia můžete rovněž minimalizovat riziko případné ztráty.

Diverzifikace

Znamená snížit rizika podnikání rozložením vlastních aktivit do několika oblastí a nesoustředit se pouze na jediný cíl nebo projekt. Investiční diverzifikace znamená rozložení investic do různých akcií, indexů, podílových fondů, měn a podobně.

4. Neutrácejí nesmyslně za úroky a bankovní poplatky

Jak již bylo zmíněno, nikdy nezbohatne ten, kdo bude své kreditní karty a zůstatek na účtu v bance pravidelně přečerpávat. Úroky zaplacené z tohoto jednání je plýtváním a jsou to další zbytečně a nesmyslně utracené peníze. Dejte si také pozor, abyste zbytečně neplatili nadbytečné poplatky bance například za výběr v bankomatu nebo za vedení účtu. Každý výběr hotovosti z bankomatu cizí banky stojí v řádech desetikorun a vedení účtu rovněž. Nebojte se stávající banku změnit a ročně ušetříte nemalé peníze. Celá řada bank nabízí účet zdarma.

5. Bohatí lidé nikdy neředají řízení toku peněz z vlastních rukou

Bohatí lidí jdou přirozeně pro radu k odborníkům a to zejména pokud jde o daně nebo investice. Ale nikdy by nenechali rozhodovat o svých penězích někoho jiného. Místo toho se všechno učí sami, nahradí četbu bulvárního tisku odbornou literaturou a finančním zpravodajstvím, ptají se na názory expertů a pečlivě analyzují jejich postoj a strategie. Odlišují se tím, že nejdou s davem, ale řídí se vlastním rozumem.

Foto: NejroN / 123RF

Scroll to Top