Vánoce u moře: 10 tipů na zimní dovolenou za svitu slunce

Vánoce u moře

Kdo by nechtěl prožít vánoce u moře, zimní dovolenou za svitu slunce

Zde naleznete tipy na exotické Vánoce u moře, ale také levné cíle, kde je v zimě u moře teplo. Bílé Vánoce – nevyvolává ve vás tato představa velká radostná očekávání? Nehledáte vánoční dovolenou na sněhu? Patříte spíše mezi ty, kteří dají během vánočních svátků přednost místo sněhu a mrazu raději teplým slunečným dnům a chcete si užít koupel v teplém moři. Přesně tak to bude vypadat v těchto dovolenkových destinacích, kde můžete strávit dovolenou v teple.

Dubaj, SAE

Dubai a vánoční dovolená

Ačkoli Spojené arabské emiráty okázalostí, luxusem a přepychem jen praskají, lety do Dubaje nejsou příliš drahé. Prosinec tam nepatří do hlavní turistické sezony, můžete tedy strávit Vánoce skutečně výhodně ve městě superlativů. I když přes léto stoupají v Dubaji teploty na neúnosných 40 stupňů, v prosince převažují teploty kolem příjemných 26 stupňů. Máte tedy možnost vychutnat si a poznat atmosféru města nebo navštívit orientální trhy.

* Foto: brando.n / Flickr (CC BY 2.0)

Kuba

zimní dovolená Kuba

Zejména oblast Varadero na severním pobřeží Kuby, se těší velké popularitě a je pro mnoho turistů velice oblíbená. Zde naleznete mnoho levnějších příležitostí k ubytování, ale také luxusní hotely. Některé z nich leží přímo na širokých písečných plážích, které přímo volají po odpočinku a opalování.
Přesto by to ale byl promarněný čas, jen se líně válet na pláži. Spíše naopak bychom měli využít příležitost poznat rozmanitost daleké země třeba výletem do hlavního města Havany. Zde můžete obdivovat vrcholná architektonická díla a kulturu města. Naleznete zde také mnoho příležitostí ochutnat světově proslulé doutníky nebo skleničku vynikajícího rumu.

* Foto: Pedro Szekely / Flickr CC BY-SA 2.0

Phuket, Thajsko

Phuket Thajsko na dovolenou

Po skončení období dešťů koncem října nastupují na ostrově Phuket opět letní teploty a jasná obloha. Až osm hodin slunečního svitu denně a teploty kolem 30 stupňů zajišťují právě to nejlepší počasí na prosincovou vánoční dovolenou. Let na Phuket vám potrvá asi 13 hodin. Hotely na ostrově Phuket se řadí mezi nejlepší v celé zemi, některé mají v nabídce i poskytování lázeňských služeb a procedur, ideální místo, kde strávit vánoce u moře s partnerem nebo celou rodinou. Kdo tedy chce mimo opalování na pláži udělat něco dobrého pro tělo, je na správném místě.

* Foto: Jeff Gunn / Flickr CC BY 2.0

Sri Lanka

dovolená Srí Lanka

Ostrovní stát Sri Lanka na jihovýchodě Asie se právem počítá mezi další cíl exotické dovolené, kde je během vánočních svátků zaručeno slunečné počasí. Jakmile skončí v listopadu období monzunových dešťů, je prosinec a leden pro cestu ideální. Nebudete zde přemýšlet o Vánocích s ozdobeným stromkem a koledami, ale spíše si budete užívat klid a pohodu na odlehlých písečných plážích obklopených obrovskými kokosovými palmami.

* Foto: Hafiz Issadeen / Flickr CC BY-ND 2.0

Kapverdy

dovolená Kapverdy

Při 27 stupních teploty vzduchu a až 24 stupňů teplém moři můžete v prosinci na Kapverdách uvolněně strávit pohodové Vánoce u moře. Na ostrově Santo Antao stojí za návštěvu a prozkoumání největší aktivní vulkán v Atlantském oceánu. Kdo si to může časově dovolit, měl by rozhodně zůstat v africkém ostrovním státě až do Nového roku. V hlavním městě Praia se určitě najde příležitost užít si pohostinnost místních obyvatel a zažít spolu s ostrovany nezapomenutelný Silvestr.

* Foto: Mickaël T. / Flickr CC BY 2.0

Egypt

vánoce Egypt

Vedle Kanárských ostrovů je také Egypt jedním z cílů mnoha turistů, kteří si chtějí užít teplého slunce za příznivé ceny. V letoviscích Hurghada a Marsa Alam čeká na rekreanty nejméně 8 hodin slunečního svitu a teploty kolem 26 stupňů. I když okolní pouště nenabízí mnoho zajímavého, vše vám vynahradí na pobřeží Rudého moře krása a upravenost hotelových komplexů a jejich přilehlé pláže. Teplá voda, barevné korálové útesy a křišťálově čisté moře zajistí v prosinci u turistů pocit pravé letní dovolené.

* Foto: David Stanley / Flickr CC BY 2.0

Gran Canaria, Španělsko

Kanárské ostrovy Gran Canaria

Zvláště rodiny s dětmi, které chtějí užít Vánoce u moře během slunečních dní, by měli vzít v úvahu jako cíl vánoční dovolené španělský ostrov Gran Canaria. Třetí největší z Kanárských ostrovů u vás může skórovat a to nejen z důvodu relativně krátké cesty, ale také cenám dovolené dostupných zejména pro mladé rodiny. V měsíci prosince zde dosahuje teplota k příjemných 22 stupňů. Proto máte příležitost zažít venku v teple a na čerstvém vzduchu mnohá dobrodružství. Můžete podniknout výlet lodí na delfíny, navštívit akvapark nebo vyrazit na okružní jízdu dvouposchoďovým autobusem.

* Foto: Krystian / Flickr CC BY 2.0

Dominikánská republika

Vánoce u moře - Dominikánská republika

Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších destinací v Karibiku. V posledních letech si získala pověst jako opravdový dovolenkový ráj. Všichni rekreanti, kteří sem přijedou v době Vánoc, se mohou těšit na 27 stupňů teplou vodu a tropické venkovní teploty. Potom není divu, že budete trávit většinu času své dovolené na písečných plážích. Ostrov nicméně nabízí mnohem víc, než pláže s jemným pískem, dovolená v teple může mít i poznávací charakter. Můžete vyrazit na túru do horských oblastí a pozorovat exotická zvířata nebo na prohlídku hlavního města Santo Domingo a objevovat zde kulturní poklady ostrovního státu.

* Foto: Miguel Discart / Flickr CC BY-SA 2.0

Rio de Janeiro, Brazílie

Rio de Janeiro

Prosinec se řadí v Rio de Janeiru mezi nejteplejší měsíce v roce. Ideální předpoklad pro vánoční dovolenou a relaxaci nejen na světoznámé pláži Copacabana, ale také příležitost poznat zemi a její obyvatele. Všichni ti, co se nechtějí zcela vzdát vánočních zvyků, by měli navštívit lagunu Rodrigo de Freitas. Právě tam naleznou největší plovoucí strom na světě. U paty hory Sugarloaf se sice nebude podávat žádné svařené víno, ale impozantním způsobem zde můžete oslavit křesťanský svátek.

* Foto: Ramon Llorensi / Flickr CC BY 2.0

Florida, USA

Florida USA Miami Beach

Florida nenese nadarmo přezdívku „The Sunshine State“, protože i na Štědrý den zde převažují letní teploty. Proto můžete na rušných floridských plážích během vánočních svátku běžně zahlédnout Santa Clause na surfu. I některé další místní vodní sporty jsou na Miami Beach provozovány v tomto přestrojení vyloženě pro pobavení turistů. Tento zvyk rozhodně přijde mnoha lidem na dovolené hodně neobvyklý a vánoční nálada je skvělá i při 24 stupních. Jižní Florida je zde mimochodem vrcholem cestovního trendu.

* Foto: Corey Balazowich / Flickr CC BY 2.0

Vyberte si ze široké nabídky zájezdů místo, kde strávíte vánoce u moře!

* Foto: Jim Werner / Flickr CC BY-SA 2.0


1 názor na “Vánoce u moře: 10 tipů na zimní dovolenou za svitu slunce”

  1. Pingback: Jak se stát digitálním nomádem - trefitech - trendy, cestování

Diskuse uzavřena.