Menu Zavřeno

V dubnu 2017 otevře Apple své nové sídlo


V dubnu 2017 otevře Apple své nové sídlo

V tiskové zprávě z počátku tohoto týdne a po mnoha zveřejněných videozáznamech o průběhu prací bylo oficiálně potvrzeno, že brzo otevře Apple své nové sídlo na nové kalifornské adrese. Na 260.000 čtverečních metrech otevře americký technologický gigant Apple svoji novou centrálu v Silicon Valley. V dubnu se do nového sídla se po třech letech výstavby přestěhují první zaměstnanci společnosti Apple ze současného působiště v Campusu. V průběhu delším než půl roku bude trvat přemístění více než 12.000 zaměstnanců společnosti Apple. Dostavba celého komplexu bude probíhat i během stěhování.

Apple své nové sídlo

Steve Jobs Theater

Nový komplex v Cupertinu ponese název Apple Park. Součástí nového kampusu bude i sál pro 1.000 lidí, kde bude Apple představovat své nové produkty a technologie. Bude pojmenován „Steve Jobs Theater“ po zesnulém spoluzakladateli gigantu Apple Stevu Jobsovi, který v roce 2011 podlehl těžké nemoci. Spoluzakladatel Apple Steve Jobs, který by oslavil tento pátek 24.února své 62. narozeniny měl ještě za svého života v plánu vybudování Apple Parku. Zde má Apple v plánu představit nový iPhone a své další produkty na podzim tohoto roku.

apple-park-photo-1-building-trees

* Foto: apple.com

Celý komplex připomínající vesmírné plavidlo řadící se mezi největší stavby na světě stojí na ploše o rozloze více než 260 tisíc čtverečních metrů. Náklady na celou obří stavbu se odhadují až na pět miliard dolarů. Součástí obřího komplexu bude kromě jiného Apple Store, veřejná kavárna, posilovna i zelený park. Střecha centra bude pokryta solárními panely, po obvodu pláště budovy budou největší skleněné panely na světě. Apple své nové sídlo koncipoval s maximálním ohledem na životní prostředí a maximálně efektivní využití obnovitelných energií.