Top 9 míst pro jarní prázdniny

jarní prázdniny a jarní dovolená v teple u moře

Zima je na odchodu pryč, tak proč neslavit plánováním jarní dovolené? Na jaře jsou nižší ceny, žádné davy turistů a v letoviscích je spousta slunečního svitu. Začátek jara je ideální čas na jarní prázdniny! Lockdown si můžete užít ve všech nejlepších jarních a velikonočních prázdninových destinací.

Užijte si jarní prázdniny na slunci

Ať už si chcete užít turistiku na Krétě, nasát sluneční svit v Maroku nebo relaxovat na Mallorce. Podívejte se na náš seznam 9 nejlepších míst pro jarní dovolenou! 


Kréta

velikonoční dovolená kréta

Photo by Gaetano Cessati on Unsplash

Kréta je vynikající turistickou ostrovní destinací a jaro je snad nejlepší čas na její návštěvu, pokud si chcete užít krásné stezky v klidu. Teploty v únoru se pohybují na velmi příjemných téměř 20°C, v květnu už zpravidla 20°C překračují a stále stoupají a je tu spousta nádherného slunečního svitu. Hlavní střediska, jako je Hersonissos, začínají být od Velikonoc živá, můžete si najít hotel v okouzlujícím Chania nebo Rethymnonu na severním pobřeží řeckého ostrova, pokud si chcete užít noční život. Nebudou zde žádné fronty na hlavní turistické památky, včetně zříceniny Minoan v Knossosu, kterou můžete prozkoumat bez turistický davů.


Mallorca

jarní prázdniny a jarní dovolená mallorca

Photo by Farid Askerov on Unsplash

Největší z Baleárských ostrovů, Mallorca je skvělou destinací pro jarní dovolenou. Je zde spousta slunečního svitu a průměrné jarní teploty se na Mallorce pohybují od konce února do poloviny května kolem 20°C. Jarní prázdniny na Mallorce jsou ideálním období pro dlouhé a pomalé obědy s výhledem na moře. Je to ideální čas přijet na dovolenou, pokud máte rádi turistiku, cyklistiku nebo golf, který patří k nejoblíbenějším aktivitám na ostrově. Najde zde spoustu příležitostí k nákupům a rušný noční život v Palmě, nádherném hlavním městě Mallorky, kam na letní prázdniny každoročně zamíří davy turistů.


Malta

jarní prázdnyny u moře

Photo by Alexander Serzhantov on Unsplash

Nádherný středomořský ostrov Malta je skvělou destinací pro jarní prázdniny. Průměrné únorové teploty očekávejte kolem 15°C, v květnu stoupají až ke 24°C, kdy v letoviscích startuje letní sezóna. Zlaté město Valletta, okouzlující hlavní město ostrova, koupe se na slunci a památky, jako například Megalitické chrámy, jsou téměř vylidněné. Pole a kopce ve vnitrozemí jsou plná divokých květin a ptačího zpěvu. A to je ideální čas, užít si na některém z vynikajících výletů na Maltě a Gozo, druhém největším ostrově souostroví Malta. Vyzkoušejte jednou jarní dovolenou na Maltě.


Korfu

dovolená v teple na jaře

Photo by Julian Müller on Unsplash

Svěží a zelená, Korfu! Je potěšením ji prozkoumat právě na jaře. Tento krásný řecký ostrov je zaplaven mandlovým květem již v únoru a jeho zahrady září barvami až do května. Hlavní střediska jsou klidná a prakticky prázdná, ale město Korfu je živé prakticky po celý rok. Jeho okouzlující dlážděné ulice lemované pastelovými domy. Teploty jsou příjemně jarní a je potěšením uličky města prozkoumat a projít, najdete zde spoustu příjemných kaváren a butiků. Vydejte se také do vnitrozemí, navštivte tradiční vesnice, projděte panoramatické turistické stezky s hrady známé z pohlednic, to vše čeká jen a jen na vás. Vše samozřejmě v tomto období bez tradičních letních davů.


Costa Brava

kam jet v dubnu na dovolenou

Photo by Michael Cadieux on Unsplash

Nádherná Costa Brava oslňuje svými okrovými útesy a miniaturními zátokami s tyrkysovými vodami Středozemního moře. Na jaře zde můžete očekávat průměrné teploty do 20°C. Je zde spousta slunečního svitu, můžete se procházet po plážích, kolonádách nebo prozkoumat pobřežní cesty, aniž byste se museli vypořádat s letními davy. Hlavní střediska, jako například Lloret de Mar, jsou mimo hlavní sezónu tichá, je to ideální doba na celodenní výlet do nedaleké Barcelony.


Costa Blanca

jarní prázdniny a dovolená španělsko

Photo by Maksim Ivanov on Unsplash

Slavné pláže Costa Blanca mohou být ještě v únoru trochu chladné, ale do května se již blíží k dokonalosti. Ve vnitrozemí jsou kopce pokryté květy a divokými květinami, jarní čas je možná nejlepším obdobím pro vychutnání si vynikajících turistických stezek v této oblasti. V živém městě Benidorm začíná rozjezd letní sezóny již o Velikonocích, můžete zde navštívit spoustu barů, klubů, restaurací a pochutnat si na místních specialitách.


Sevilla

poznávací zájezd španělsko sevilla

Photo by Henrique Ferreira on Unsplash

Svůdná Sevilla je možná nejkrásnější na jaře, kdy pomerančový květ a jasmín parfémují vzduch. Počasí je během jara přímo parádní, již únorové teploty atakují 20°C a užijete si spoustu nádherného slunečního svitu. Perfektní městská zastávka, jeho úzké uličky jsou plné lákavých tapas barů a nádherných butiků. Můžete vyšplhat až na vrchol slavné zvonice Giralda nebo prozkoumat okouzlujíc královský palác Alcázar. Během Velikonoc se ulice města zaplní zpravidla tisíci lidmi v tradičním Velikonočním průvodu, ale jinak zde najdete klid pro svoje jarní prázdniny. V andaluském hlavním městě Sevilla se dva týdny po Velikonočním svatém týdnu koná sedmidenní sevillský veletrh zvaný Seville Fair.


Algarve

jarní prázdniny a home office algarve

Photo by Mélanie Martin on Unsplash

Jaro je v portugalském Algarve přímo nádherné, slunce jasně svítí na zelené výhonky a divoké květiny. V únor je sice na koupání trochu brzo, dopřejte si ale osvěžující procházku podél úžasně prázdných písečných pláží. Květnové teploty dosahují v polovině května 20°C a to je dost teplo na opalování a posezení u venkovního bazénu. Je to skvělý čas vyrazit na golfové hřiště, podniknout výlet po okolí nebo prozkoumat hezké vnitrozemské vesnice zářící na jarním slunci.


Maroko

zimní dovolená maroko

Photo by Sergey Pesterev on Unsplash

Pokud hledáte nějakou zaručenou sluneční destinaci na jarní prázdniny, pak zamiřte do krásného Maroka! Jarní teploty překračují v Maroku 22°C. Pro nejlepší relaxaci si můžete zarezervovat hotel s bazénem, lázněmi nebo wellness centrem, posadit se a relaxovat. Pokud si přejete spíše aktivní dovolenou, můžete se vydat na trekking v pohoří Atlas. Pokud chcete nasát trochu tradiční místní kultury, navštivte v Marrakech jeho souks nebo oslňující pouliční divadlo.


Photo by Marty on Unsplash


Scroll to Top