Recenze životního pojištění Mutumutu, zkušenosti odhalí klady i zápory

Recenze životního pojištění Mutumutu zkušenosti odhalí klady i zápory

Životní pojištění je nepovinné, ale zároveň patří mezi jedno z nejdůležitějších, který by si člověk měl sjednat. Zajistí totiž vás nebo vaši rodinu v nenadálých situacích, které si sice nikdo nepřeje, ale které se občas stávají. Které pojištění si ale vybrat, když na trhu je taková nabídka? A jak to udělat co nejsnadněji a s co nejvíce výhodami? Zaměřili jsme se na projekt, který si získává stále větší oblibu. Zde je recenze životního pojištění Mutumutu.

Co je to Mutumutu

Mutumutu je celkem mladý projekt – startup, který započal roku 2018. To, proč získal řadu ocenění a doslova raketově vystřelil na trh s životními pojištěními je v tom, že prostě dělá pojištění jinak. Nejedná se o pojišťovnu, ale zprostředkovatele, který mění pohled na trh s pojistkami a oživuje letitý nepružný systém. Cílem není získat od lidí co nejvíce peněz, ale opravdu jim pomáhat, když se dostanou do svízelné situace.

Recenze životního pojištění Mutumutu

Životní pojištění od Mutumutu je prostě životní pojištění. Nejedná se o žádné kombinace s jinými pojistkami, důchodem, úrazovým pojištěním a podobně. Toto pojištění docela jednoduše a srozumitelně chrání vás a potažmo vaši rodinu ve třech případech:

 • pracovní neschopnost – pokud nemůžete vydělávat peníze z důvodu nemoci nebo úrazu více jak 30 nebo 60 dní, pak vám pojištění bude vyplácet pravidelnou rentu,
 • invalidita – i zde vás čeká pravidelná renta, která bude vyplácená po celou dobu vašeho pojištění,
 • úmrtí – pojištění myslí na vaše blízké a vyplatí jim sjednané plnění, aby nemuseli nejbližší měsíce či roky trpět finančními problémy.

V čem je pojištění Mutumutu jiné?

Především je to jednoduchost – jednoduché je spočítat si pojištění i samotné sjednání smlouvy. Smlouva je přehledná bez poznámek pod čarou a bez skrytých nástrah. Navíc je bez výpovědní lhůty, takže ji můžete kdykoli ukončit. Nehrozí vám za to žádné sankce.

Je pouze 8 výjimek, kdy pojištění nevyplácí. Jsou to:

 • škody vzniklé v souvislosti s válkami, vzpourami, nebo pokud jste terorista
 • sebevražda
 • vliv alkoholu nebo omamných látek
 • choroby a úrazy, které vznikly před sjednáním pojištění, a vy jste je neuvedli
 • řízení bez příslušného oprávnění
 • provozování rizikových sportů je kryto jen pro případ smrti
 • důsledky jaderné havárie nebo radioaktivní kontaminace
 • pracovní neschopnost vzniklá v souvislosti s těhotenstvím, potratem nebo porodem

Zdravé životní pojištění? Ano

Recenze životního pojištění Mutumutu zkoumá i nadstandardní výhody, které projekt nabízí. Životní pojištění se představuje jako „zdravé“ a v tom je možné hledat hned několik významů. Například, že jde o pojištění, které ozdravuje zkostnatělou nabídku běžných pojišťoven.

Ale to není všechno. Mutumutu například vrací i 30 % zpět, když žijete zdravě. Co to znamená? Lidé, kteří na sebe dbají, dodržují zdravou životosprávu a sportují, významně snižují pravděpodobnost, že budou pojištění potřebovat vyplatit. Proto je Mutumutu odmění – za sportovní aktivity, za pravidelné návštěvy lékaře nebo třeba za to, že nekouří.

Důležité je ovšem zmínit i další výhody, jako je třeba, získejte k pojištění ZDARMA chytré hodinky, online cvičení nebo sportovní vybavení v hodnotě 5.000 Kč. To vám každý nenabídne.

Má Mutumutu nějaké nevýhody?

Ano, ale ne každý je za nevýhody bude brát. Je to například nemožnost sjednání pojištění osobně, nebo že nepojišťuje běžné úrazy. Životní pojištění Mutumutu řeší přehledně a jasně situace, které jsou prostě nepředvídatelné. A hlavně pomáhá tehdy, kdy je to třeba.

Photo by Frank Vessia on Unsplash


Dále –>>
Scroll to Top