Podzimní dovolená na evropských plážích kde je ještě teplo

podzimní dovolená u more

Podzimní dovolená na evropských plážích

Déšť, chlad, někde i mráz. Podzim přišel a vyhnal příjemné a teplé dny. Poměrně málo lidí chce teď letět za sluncem, i když stále ještě můžou. Podzimní dovolená na nedalekých evropských plážích splňuje vše, aniž by bylo nutné vydávat obrovské sumy peněz za dovolenou v dalekých exotických krajích a trávit dlouhý čas na cestě. Na jihu Evropy jsou v říjnu a listopadu stále velmi příjemné teploty vody a vzduchu, výsledkem může být třeba levná dovolená na Tenerife. Zde je několik příkladů, kde je možné strávit příjemnou podzimní dovolenou.


Kréta

podzimní dovolená Kréta

*Foto: Guillaume Capron / Flickr CC BY 2.0

Dříve byly hotely na Krétě uzavírány již koncem září, ale teď je všechno jinak. Od krize v Turecku a zemích na severu Afriky profitují nejvíce Řecko a zejména Kréta. Teplota moře v říjnu dosahuje v průměru příjemných 23 stupňů. I v listopadu je na Krétě koupání stále možné při 20 stupních a dobrém počasí. Mnohé cestovní kanceláře nabízejí all inclusive pobyty, turisté se tak nemusejí během své dovolené o nic starat a podzimní dovolená bude v klidu.

Ostrov nabízí písečné i oblázkové pláže k Vašemu podzimnímu odpočinku a turisté si za své peníze přijdou na své. Na Krétě můžete navštívit jednu z nejdelších soutěsek v Evropě ležící ve stejnojmenném národním parku Samaria na jihozápadě ostrova. Soutěska je 18 km dlouhá, začíná v nadmořské výšce 1200 metrů a vede dolů k pobřeží.


Kypr

dovolená na Kypru

*Foto: Falco Ermert / Flickr CC BY 2.0

Kypr je po celý rok krásný cíl dovolených. I podzimní dovolená je na ostrově příjemná, i když u nás začne vládnout studené a sychravé počasí, na Krétě je stále nádherně slunečno. Průměrná teplota vody je dokonce vyšší než na Krétě a v říjnu dosahuje 25 stupňů. Teplota vzduchu je obvykle nad 30 stupňů.

Pláže a pobřeží Kypru jsou malebné a velmi příjemné, ostrov se však navíc může pochlubit kulturním dědictvím a mnoha historickými památkami. Zvláště na podzim stojí za návštěvu starobylé město Paphos, kde leží slavné královské hrobky z 3. století před naším letopočtem.

Ti kdo tráví svoji dovolenou v Larnace, jistě nezapomenou navštívit tamní trojlodní kostel sv. Lazara, tureckou pevnost s palmovou promenádou nebo archeologické muzeum. Také milovníci přírody mají na Kypru co objevovat. Na ostrově žije asi 300 druhů ptáků, lze zahlédnout kromě jiných i stěhovavé ptáky jako jsou plameňáci či volavky. Dobrá relaxace, zajímavá kultura a rozmanitá příroda, to jsou tři působivé argumenty pro podzimní dovolenou na Kypru.


Malta

dovolená_malta_valetta

*Foto: Wolfgang Manousek / Flickr CC BY 2.0

Středomořský ostrov Malta se v posledních několika letech převlékl do svátečního. V bývalé britské kolonii byly otevřeny několika hvězdičkové hotely a přispěly k prosperitě země. Podobně jako na ostrovech Kréta a Kypr je v létě na Maltě podobné horko, teploty vody a vzduchu jsou na podzim příjemných přibližně 20 stupňů.

Nejmenší stát Evropské unie má především kamenné a skalnaté pláže, kromě nich tam nejdeme i velký počet historických staveb. K nim patří přirozeně i jedno z nejmenších hlavních měst Evropy Valetta v severní části poloostrova. Město s historickým jádrem a dominantní kopulí chrámu sv. Vavřince patřící od roku 1980 ke světovému dědictví UNESCO a Vaše podzimní dovolená bude ta, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.


Kanárské ostrovy

kanárské ostrovy - tenerife

*Foto: Marc Veraart / Flickr CC BY-ND 2.0

Kanárské ostrovy jsou známá a krásná turistická destinace, která je hojně navštěvována po celý rok. Cestovní kanceláře to vědí a udržují ceny zájezdů téměř konstantní po celý rok. Teplota vody kolem nejznámějších letovisek kolem Tenerife, Gran Canaria a dalších je celoročně mezi 18 a 23 stupni, teplota vzduchu je většinou přes 20 stupňů. Písečné pláže jsou velmi pěkné, avšak z hotelů si musí turisté dobře vybírat. Některé z nich jsou již více než 50 let staré a potřebovaly by rekonstrukci.

Zároveň je na ostrovech mnoho nových a moderních hotelů. Klienti cestovních kanceláří by tak měli důkladně pročíst recenze k příslušnému hotelu od jiných návštěvníků na různých webech a objednat si pro sebe vhodný hotel. Kanárské ostrovy jsou jedním z mála evropských míst, kde je možné prožít v teple i vánoční svátky u moře.

Nicméně veliké plus pro Kanárské ostrovy je příroda. Sopečné ostrovy zvou k prozkoumání svého hornatého vnitrozemí. Túra na sopku Pico del Teide na největším ze sedmi kanárských ostrovů Tenerife, je jedinečným zážitkem. Sopka s 3.718 m je nejvyšší španělskou horou. K vrcholu je možno se přiblížit během 10 minut kabinovou lanovkou až do výšky 3.555 m nad mořem. Vaše podzimní dovolená může být skvělou kombinací pobytu u moře a poznávání okolních krás ostrova.

* Foto:  Admin


Diskuse uzavřena.

Scroll to Top