Podzimní dovolená na evropských plážích kde je ještě teplo

podzimní dovolená u more

Podzimní dovolená na evropských plážích

Déšť, chlad, někde i mráz. Podzim přišel a vyhnal příjemné a teplé dny. Poměrně málo lidí chce teď letět za sluncem, i když stále ještě můžou. Podzimní dovolená na nedalekých evropských plážích splňuje vše, aniž by bylo nutné vydávat obrovské sumy peněz za dovolenou v dalekých exotických krajích a trávit dlouhý čas na cestě. Na jihu Evropy jsou v říjnu a listopadu stále velmi příjemné teploty vody a vzduchu, výsledkem může být třeba levná dovolená na Tenerife. Zde je několik příkladů, kde je možné strávit příjemnou podzimní dovolenou.

Kréta

podzimní dovolená Kréta

Dříve byly hotely na Krétě uzavírány již koncem září, ale teď je všechno jinak. Od krize v Turecku a zemích na severu Afriky profitují nejvíce Řecko a zejména Kréta. Teplota moře v říjnu dosahuje v průměru příjemných 23 stupňů. I v listopadu je na Krétě koupání stále možné při 20 stupních a dobrém počasí. Mnohé cestovní kanceláře nabízejí all inclusive pobyty, turisté se tak nemusejí během své dovolené o nic starat a podzimní dovolená bude v klidu.

Ostrov nabízí písečné i oblázkové pláže k Vašemu podzimnímu odpočinku a turisté si za své peníze přijdou na své. Na Krétě můžete navštívit jednu z nejdelších soutěsek v Evropě ležící ve stejnojmenném národním parku Samaria na jihozápadě ostrova. Soutěska je 18 km dlouhá, začíná v nadmořské výšce 1200 metrů a vede dolů k pobřeží.

*Foto: Guillaume Capron / Flickr CC BY 2.0

Kypr

dovolená na Kypru

Kypr je po celý rok krásný cíl dovolených. I podzimní dovolená je na ostrově příjemná, i když u nás začne vládnout studené a sychravé počasí, na Krétě je stále nádherně slunečno. Průměrná teplota vody je dokonce vyšší než na Krétě a v říjnu dosahuje 25 stupňů. Teplota vzduchu je obvykle nad 30 stupňů.

Pláže a pobřeží Kypru jsou malebné a velmi příjemné, ostrov se však navíc může pochlubit kulturním dědictvím a mnoha historickými památkami. Zvláště na podzim stojí za návštěvu starobylé město Paphos, kde leží slavné královské hrobky z 3. století před naším letopočtem.

Ti kdo tráví svoji dovolenou v Larnace, jistě nezapomenou navštívit tamní trojlodní kostel sv. Lazara, tureckou pevnost s palmovou promenádou nebo archeologické muzeum. Také milovníci přírody mají na Kypru co objevovat. Na ostrově žije asi 300 druhů ptáků, lze zahlédnout kromě jiných i stěhovavé ptáky jako jsou plameňáci či volavky. Dobrá relaxace, zajímavá kultura a rozmanitá příroda, to jsou tři působivé argumenty pro podzimní dovolenou na Kypru.

*Foto: Falco Ermert / Flickr CC BY 2.0

Malta

dovolená_malta_valetta

Středomořský ostrov Malta se v posledních několika letech převlékl do svátečního. V bývalé britské kolonii byly otevřeny několika hvězdičkové hotely a přispěly k prosperitě země. Podobně jako na ostrovech Kréta a Kypr je v létě na Maltě podobné horko, teploty vody a vzduchu jsou na podzim příjemných přibližně 20 stupňů.

Nejmenší stát Evropské unie má především kamenné a skalnaté pláže, kromě nich tam nejdeme i velký počet historických staveb. K nim patří přirozeně i jedno z nejmenších hlavních měst Evropy Valetta v severní části poloostrova. Město s historickým jádrem a dominantní kopulí chrámu sv. Vavřince patřící od roku 1980 ke světovému dědictví UNESCO a Vaše podzimní dovolená bude ta, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

*Foto: Wolfgang Manousek / Flickr CC BY 2.0

Kanárské ostrovy

kanárské ostrovy - tenerife

Kanárské ostrovy jsou známá a krásná turistická destinace, která je hojně navštěvována po celý rok. Cestovní kanceláře to vědí a udržují ceny zájezdů téměř konstantní po celý rok. Teplota vody kolem nejznámějších letovisek kolem Tenerife, Gran Canaria a dalších je celoročně mezi 18 a 23 stupni, teplota vzduchu je většinou přes 20 stupňů. Písečné pláže jsou velmi pěkné, avšak z hotelů si musí turisté dobře vybírat. Některé z nich jsou již více než 50 let staré a potřebovaly by rekonstrukci.

Zároveň je na ostrovech mnoho nových a moderních hotelů. Klienti cestovních kanceláří by tak měli důkladně pročíst recenze k příslušnému hotelu od jiných návštěvníků na různých webech a objednat si pro sebe vhodný hotel. Kanárské ostrovy jsou jedním z mála evropských míst, kde je možné prožít v teple i vánoční svátky u moře.

Nicméně veliké plus pro Kanárské ostrovy je příroda. Sopečné ostrovy zvou k prozkoumání svého hornatého vnitrozemí. Túra na sopku Pico del Teide na největším ze sedmi kanárských ostrovů Tenerife, je jedinečným zážitkem. Sopka s 3.718 m je nejvyšší španělskou horou. K vrcholu je možno se přiblížit během 10 minut kabinovou lanovkou až do výšky 3.555 m nad mořem. Vaše podzimní dovolená může být skvělou kombinací pobytu u moře a poznávání okolních krás ostrova.

*Foto: Marc Veraart / Flickr CC BY-ND 2.0

* Foto:  Admin

Diskuse uzavřena.

Scroll to Top