Nový iPhone SE 2. generace přichází ve třech barvách

iPhone SE 2020 přichází ve třech barvách

Dlouho očekávaní novinka, o které se již dlouhou šíří mezi fanoušky Apple mnoho spekulací je zde

Ve čtvrtek 15.dubna 2020 představila společnost Apple bez tradiční mediální prezentace Keynote nový iPhone SE 2. generace pouze tiskovou zprávou. Důvodem jsou celosvětově zrušené hromadné akce všeho druhu kvůli coronavirové epidemii způsobující nemoc Covid-19.

Jeho předchůdce byl představen již na jaře roku 2016 a jednalo se o nejmenší a cenově nejdostupnější mobilní telefon iPhone z dílny Apple. Po čtyřech letech tedy zde máme modernizovanou novinku, pojďme se na ni podívat trochu podrobněji.

Nový iPhone SE 2. generace bude vyráběn a dodáván zákazníkům ve třech barvách. Můžete si zakoupit nová iPhone v bílé, černé a červené RED variantě. Vypadá jako iPhone 8 a v jeho útrobách tepe i stejný čip, který pohání loňský model iPhone 11 a 11 Pro. Tato mobilní novinka zabalena do dva roky starého designu iPhone 8, i přesto se za svoji hardwarovou výbavu a líbivou cenovku se rozhodně nemusí stydět. Nový iPhone SE 2020 může sloužit jako levná a cenově dostupná alternativa podstatně dražším vlajkovým lodím. Ty nabízející srovnatelný výpočetní výkon, které má nadnárodní společnost Apple v nabídce.

Nejnovější iPhone SE 2. generace pohání moderní procesor A13 Bionic

Nový iPhone SE 2. generace pohání procesor A13 Bionic, který vlastní i iPhone 8. Na výběr jsou varianty 64, 128 a 256 GB. Oproti svému předchůdci nový iPhone SE mírně povyrostl a úhlopříčka jeho retina displeje je 4.7“. Ve spodní části displeje najdete klasický Home button s integrovanou čtečkou otisku prstu. Tím se odlišuje od svých dražších bratříčků z rodiny Apple. Ti již disponují moderním Face ID TrueDepth kamerou pro rozpoznání obličeje.
Nový iPhone má i zvýšenou odolnost proti polití, vodě a prachu s normovanou ochranou IP67 a výdrží pod vodou v hloubce jeden metr po dobu 30 minut. Hlavním fotoaparátem se širokoúhlým objektivem budete pořizovat 12 MP snímky, přední kamera má 7 MP. Samozřejmostí je podpora Apple Pay v obchodech, aplikacích i na webu. Nově je k dispozici i podpora dvou SIM karet. Jedné fyzické nano-SIM a elektronické eSIM.

Nejnovější iPhone SE 2. generace můžete začít objednávat od pátku 17. dubna, ve 14h našeho času s prvními dodávkami nových iPhonů 24.dubna 2020.

Nový iPhone SE 2. generace přichází ve třech barvách
* Foto: apple.com

Nový iPhone SE můžete objednávat u autorizovaných prodejců zde:

Smarty.cz

Alza.cz

Scroll to Top