Longboard pro holku aneb surfování si může po svém užít každý

Longboard pro holku aneb surfování si může po svém užít každý

Rozhodli jste se, že vyzkoušíte něco netradičního, něco jako je longboarding neboli surfování na pevnině? Začátečníkům rádi článkem poradíme, jak vybrat ten správný longboard pro holku a na co se při jeho výběru zaměřit. Pojďme na to!

Co vůbec longboard je?

Longboard je druh skateboardu, jenž se vyznačuje svou délkou desky, která zpravidla měří okolo jednoho metru. Jeho kola jsou měkčí a větší než kola klasického skateboardu, což dělá jízdu plynulou – ideální pro začátečníky a pro milovníky surfingu na vodě.

Jak vybrat longboard pro holku a začátečníky?

Na trhu existuje nepřeberné množství druhů longboardů, proto jeho výběr není zas až tak jednoduchý. Pomoc s výběrem by vám měla následující kritéria, podle nichž si jistě zvolíte správně, longboard pro holku musíte vybrat i podle barvy.


1. Kde budete jezdit?

Bydlíte ve městě a jízdou na longboardu si chcete zkrátit čas třeba do školy? V tomto případě je lepší zvolit kratší desku longboardu, tedy cruiser se zvednutým tailem (zadní část desky) pro lepší zvládnutí překážek a nerovností. Tzv. pintailové longboardy se doporučují pro jízdu na různých cyklo, inline stezkách nebo parcích. Máte rádi jízdu z kopců? Ideální je kategorie carving longboardů, které se vyznačují snadným zatáčením a řezáním oblouků. Tzv. downhill longboardy s dlouhými deskami jsou určené pro rychlé sjezdy z prudkých kopců.

2. Deska – tvar a délka

Od tvaru a délky desky se odvíjí jízda na longboardu, tudíž patří mezi první rozhodující faktory. Pokud vybíráte longboard pro začátečníky, sáhněte po již zmiňovaném pintail longboardu, který je prvním longboardovým předchůdcem. Jeho deska má tvar kapky, čímž jednoznačně připomíná surf. Tento typ je naprostým ideálem pro nenáročné začátečníky, je pohodlný a dobře ovladatelný. Pro náročnější styl jízdy volte spíše mezi hybridní či drop-thru deskou.

3. Materiál desky

Mezi nejčastější materiály k výrobě longboardu se využívají javorové či bambusové dřevěné desky v kombinaci s laminátem, které se lepí na sebe. Celková tloušťka a váha se pak odvíjí od charakteru daného longboardu.

4. Longboardová kolečka

Posledním kritériem při výběru longboardu pro začátečníky jsou trucky a kolečka, respektive jejich tvrdost a velikost. Začátečník by se měl zaměřit na měkčí kolečka (označení 70a až 80a) o velikosti mezi 60-70 milimetry, jízda sice nebude tak rychlá, ale zato snadno ovladatelná. Větší tvrdší kolečka (80a – 99a) jsou určena pro rychlou jízdu.

Photo by Linpaul Rodney on Unsplash


Scroll to Top