Menu Zavřeno

Legendární Super Mario Run se vrací na obrazovky mobilů

Legendární Super Mario Run se vrací na obrazovky mobilů

První hra od společnosti Nintendo Super Mario Run pro mobilní zařízení je ode dneška, 15. prosince 2016 dostupná v App-Storu.

Mario je italský instalatér, který byl v osmdesátých letech kultovním symbolem videoher. Již nyní se zdá být jisté, že to bude i dnes herní hit. Bude mít ale hra Super Mario Run stejný nebo ještě lepší úspěch než hra Pokémon Go, kterou společnost Nintendo vydala letos v létě?

Super Mario Run je od dnešního dne k dispozici všem uživatelům iOS. Hráči si tedy novou hru zahrají pouze na zařízeních s logem nakousnutého jablka. To znamená na telefonech iPhone a Ipadech. Nintendo se verzi hry pro systém Android nezmiňuje. O umístění hry do App Storu informoval Apple na posledním Keynote spolu s možností hraní Pokémon Go na watchOS.

Super Mario Run je dostupný pro iOS

* Foto: celemin59 / Flickr

Není připojení k internetu pro hraní zbytečné?

Není nic nového, že mnoho her na mobilních zařízeních funguje pouze v případě, že jste připojeni k internetu. Předně již zmíněná hra Pokémon Go. Ale tato hra internetové připojení pro svoji funkčnost skutečně potřebuje, protože v podstatě neustále stahuje ze serverů potřebná data.

Ale novinka Super Mario Run není tento případ, protože při hraní běží Mario zleva doprava a skočí, když klepnete na displej. Přesto hra bez připojení na internet nefunguje, hráči bez on-line připojení nebo s menším objemem dat nebudou z této situace příliš nadšeni. Při hraní v místech bez signálu jako třeba v metru si hru prostě nezahrajete.


Také cena bude vysoká

Kdo si bude chtít zahrát více než jen demo verzi Super Mario Run, která bude ke stažení z App Storu zdarma, bude si muset za plnou verzi připlatit. Cena je stanovena na 9.99 eur. To je za poměrně dost peněz za mobilní hru. Hry s podobným příběhem a herním principem jsou k mání v App Storu ke stažení většinou zdarma. Nintendo bude muset své fanoušky, kteří nechtějí vydávat tolik peněz za hry do mobilu, že investice do nově nabízené hry skutečně stojí za to.

Každý se bude muset rozhodnout sám za sebe, zda je připraven uvedené nevýhody přijmout, jen aby měli aplikaci Super Mario Run jako první ve svém mobilu.

* Zdroj: Apple.com / Foto: celemin59 / Flickr / Video: Youtube

Bezdrátová sluchátka AirPods jdou do prodeje

Apple Campus 2 je již téměř dokončen