Kdo zaplatí v restauraci účet?

kdo zaplati ucet v reastauraci

Kdo zaplatí v restauraci účet, jak se o něj podělit?

Tato kritéria by vám měli pomoci se rozhodnout, kdo zaplatí v restauraci účet. K návštěvě restaurace s cílem dobře se najíst a napít se vždy najde dobrý důvod.

Každý navštíví rád restauraci a zapije dobrý oběd, či večeři sklenkou kvalitního vína. Často se stává, že navštívíme restauraci s přítelkyní, partou známých, kolegů ze zaměstnání, sourozenci nebo rodiči.

Před odchodem z restaurace nastává nepříjemná otázka: „Kdo bude platit účet?“

Ať už jdete do restaurace na jídlo s vaším obchodním partnerem, zákazníkem, s kamarádem nebo rodiči partnera na večeři, když dojde na placení, může nastat nepříjemná situace.

Všichni se tiše ptají, kdo bude vyrovná účet?

Nyní vzniknout různé možnosti: Má být účet rovnoměrně rozdělen? Měl by si každý zaplatit svoji útratu? Můžeme předpokládat, že účet převezme tchán?

Každá situace od narozeninové večeře, obchodního oběd nebo rande vyžaduje podle přítomné společnosti rozdílný přístup k vyrovnání útraty.

Jak se tedy vypořádat v nejběžnějších situacích při placení účtu v restauraci?

Schůzka, rande

Ten kdo pozval, platí také účet. Bez ohledu na pohlaví

Dvojité rande

Rozdělit účet mezi oba páry. Také zde platí, kdo pozval, platí účet za oba

Jídlo s kamarádkou / kamarádem

Pokud chodíte na jídlo častěji, při placení se můžete vystřídat nebo si rozdělte účet rovným dílem

Obchodní oběd

Kdo zve, měl by také platit. Pokud je zákazník na oběd pozván, měl by se o úhradu účtu automaticky postarat hostitel

Jídlo se známým

Rozdělit účet rovnoměrně, pokud budete platit podobnou částku. Jestliže je objednané jídlo a celková útrata jednoho mnohem dražší, pak je v pořádku platit zvlášť

Jídlo s dobrými přáteli

Pokud byste měli platit přibližně stejnou částku, rozdělte účet rovnoměrně. Blízcí přátelé mohou někdy převzít kontrolu nad celým účtem, protože při příští návštěvě restaurace to druhá strana oplatí

Narozeninová večeře

Bylo by hezké, když je oslavenec na jídlo pozván. Pokud se však pořádá soukromá party doma, hostitel by se měl postarat o všechno

Jídlo s kolegou / kolegyní

Za normálních okolností by si měl každý vyrovnat vlastní účet

Jídlo s blízkými rodinnými příslušníky

Rodiče obvykle zaplatí účet za své děti, i když vyrostou. Jako přátelské gesto lze ovšem udělat výjimku. Mezi sourozenci se může účet rovnoměrně rozdělit nebo se mohou při pravidelných návštěvách restaurace při placení střídat

Jídlo s rodiči partnera
Vždy záleží na konkrétní situaci. Za normálních okolností lze předpokládat, že nejstarší člen rodiny převezme nad účtem kontrolu a zaplatí v restauraci účet.

Photo by Nick Karvounis on Unsplash

Scroll to Top