Jaké jsou nejprodávanější rotopedy posledních měsíců

Jaké jsou nejprodávanější rotopedy posledních měsíců

Podívejte se na nejprodávanější rotopedy a jejich vlastnosti. Zlepšování či udržování tělesné kondice bylo v posledním roce poměrně náročné vlivem omezení, která se vztahovala na řadu sportovních aktivit realizovaných v rámci jinak běžně dostupných fitness center nebo ve venkovních prostorách.

Také proto se řada lidí uchýlila k možnosti cvičení v domácím prostředí a pořídila si cvičební pomůcky pro pravidelnou chůzi, běh, či jízdu na kole. A právě simulátory jízdy na kole, tedy rotopedy, představují jednu z oblíbených variant domácích cvičebních pomůcek. Uvažujete rovněž o její koupi pro kontinuální sportování?

Co je rotoped a jak se používá

Rotoped je podstatě trenažér, který simuluje jízdu na kole. Specifický pohyb, který posiluje jak končetiny, tak břišní a zádové svalstvo, je u rotopedu navíc možné variabilně nastavovat podle zátěže, nebo také navázat na reálnou trasu. Všechny nejprodávanější rotopedy nabízejí celou řadu variabilit a různých nastavení. Díky technologickému řešení šlapadla si tak můžete volit úroveň cvičení, která vám vyhovuje. V zásadě jsou rozlišovány tři hlavní druhy rotopedů, které mají své specifické funkce a konstrukční řešení. Jedná se o:

  • vzpřímené – určené především pro simulaci jízdy na kole v klasické vzpřímené poloze, určené jsou především pro pravidelné cvičení, jehož cílem je udržování kondice
  • spinningové – rotopedy určené pro spinning představují náročnější (a také dražší) variantu, která vyžaduje zkušenosti s ovládáním a způsobem cvičení, který není přímo simulací jízdy na kole, využívají se pro náročnější cvičení zlepšující kondici
  • horizontální – určené pro rehabilitační cvičení

Rozdíly mezi jednotlivými typy rotopedů

Základní druh rotopedu definuje především jeho použití, jeho následná cena se však odvíjí především od materiálového provedení a přidaných technologií. Rám může být řešen jako vylehčený nebo masivní, který má obvykle také větší nosnost. Ideální je pak možnost nastavení polohy jak u sedátka, tak u řídítek, abyste si je mohli posunout tak, jak vám bude vyhovovat.

Stroj by měl být vybírán především s ohledem na výšku a hmotnost osob, které jej budou využívat. Dalšími důležitými parametry jsou pak technologie principu šlapadel a brzdný systém, které určují možnosti zátěže a provozní charakteristiky (hlučnost apod.). Mezi příslušenství pak patří především ovládací panel, který může být buď jednoduchý, nebo mít podobu dotykového displeje s různými jízdními funkcemi.

Nejprodávanější rotopedy – modely

Ceny neprodávanějších rotopedů začínají na cca 3000 Kč, většina zákazníků si vybírá kvalitnější model z vyšší cenové relace. Mezi oblíbenými se nyní objevují také tzv. minirotopedy – zjednodušené trenažéry pro procvičování dolních končetin bez sedátka. Jejich cena dosahuje obvyklé hodnoty 1000 Kč a nejprodávanější modely jsou od společnosti inSPORTline.

Photo by Aditya Wardhana on Unsplash, www.insportline.cz


Scroll to Top