Jak vybrat koloběžku pro dítě

jak vybrat koloběžku pro dítě

Každé dítě si přeje mít něco, aby se mohlo projíždět s kámoši venku a předvést své dovednosti. Koloběžky se za krátkou dobu staly velice oblíbenými a troufám si říct, že je vlastní každé desáté dítě v České republice. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, jaké jsou různé typy. Pojďme se podívat, jak vybrat koloběžku pro dítě.

Existují koloběžky, které můžete využívat jen na lehkou jízdu ve městě nebo na vesnici, nebo naopak koloběžky, se kterými se dá i závodit. Dnešní sport a vše okolo něj je už velice rozvinuté a my si dnes budeme povídat o tom, jaké typy koloběžek vlastně vůbec máme a jak vybrat tu nejvhodnější. 

Typy koloběžek

Povíme si, jaké druhy koloběžek rozeznáváme a uvedeme si ke každé z nich stručnou charakteristiku. 

Freestylové koloběžky – tyto koloběžky jsou vhodné pro děti (jezdce), kteří se chystají provádět určité triky, skoky či jezdit ve skateparku. Jsou charakteristické tím, že mají menší kolečka a velmi odolný rám


Skládací městské koloběžky – jsou vhodné pro každodenní cestu do školy či práci. Tyto městské skládací koloběžky mají, jak je již z názvu zřejmé, skládací funkci. Dají se jednoduše přenášet. Vynikají nastavitelnými řídítky a transportním popruhem. 


Koloběžky s nafukovacími koly – tyto koloběžky jsou specifické díky nafukovacím kolům. Zmírňují otřesy (př. dlažba na náměstí, chodník a pod.). Jsou velkou výhodou pro obyvatele měst. 


Elektrické koloběžky – ideální pro ty, kteří se nechtějí namáhat. Mají max. rychlost cca 40 km/h, tudíž, tam, kde potřebujete být rychle, rychle budete. Tyto koloběžky jsou ale na druhou stranu velice nebezpečné a doporučují se spíše pro dospělé nebo již vyspělé děti. 

Zde jsme si vypsali základní rozdělení koloběžek. Koloběžky můžeme najít snad ve všech barvách, na které si zrovna vzpomeneme. Od bílé až po černou, doslova. Existují i tříkolky pro nejmenší, které jsou obrovskou výhodou pro dnešní maminky. 


A jak vybrat koloběžku pro dítě? 

O tomto tématu bychom si tady mohli povídat neskutečně moc dlouho. Nejdůležitější asi je, si uvědomit, na co vlastně koloběžku budu využívat. Když se budu chtít učit nějaké triky, chodit s kamarády do skateparku a vím, že se v tom nadále budu chtít zlepšovat, určitě si zvolíme koloběžku freestylovou.

Pokud ale chci koloběžku využívat jen na obyčejné ježdění, projet se s kamarády ve městě, vyrazit na kratší výlet, je zbytečné kupovat koloběžku freestylovou, ale budu přemýšlet o zbylých třech. Záleží také trochu na věku dítěte. Pokud bude dítě v rozmezí věku 4 – 10 let, není dobré pořizovat mu koloběžku elektrickou. Vše je dobré si promyslet, protože ani koloběžky nestojí nejméně. 


Stručný seznam, jak vybrat správnou koloběžku

  1. Činnost, na kterou budeme koloběžku využívat
  2. Věk dítěte
  3. Místo, kde se na koloběžce bude jezdit – terén, město
  4. Velikost kol, ráfky

Photo by Let’s Kick on Unsplash, www.insportline.czScroll to Top