Jak sušit vlasy, aby byly zdravé

Pořád přemýšlíte nad tím, jak o své vlasy správně pečovat, aby byly krásné a zdravé a staly se korunou vaší krásy? Je lepší vlasy nechat přirozeně uschnout, nebo je radši vyfénovat? Tyto otázky zkoumali i odborníci v laboratořích a došli k jednoznačnému závěru.

Každá žena touží po krásné hřívě.

Fénování vlasů je méně škodlivé

Možná vás teď závěry zkoumání překvapí, protože se stejně jako 62 % žen, které se výzkumu zúčastnily, domníváte, že fénování poškozuje vlasy. Víc než pětina žen si proto nechává své vlasy volně uschnout. Přitom ke skutečnému poškození vlasů dochází v okamžiku, kdy se je snažíte upravovat ještě mokré. Voda na mokrých vlasech nabobtnává kutikulu, která praská a vlasy se poškozují. Když necháte vlasy dlouho mokré a vlhké, zapařují se a na pokožce začnou bujet mikroorganismy podobně jako houby v lese po dešti. Když se přemnoží, začne pokožka hlavy svědit a začnou se tvořit lupy. Právě fénování vlasů po každém mytí tomu zabrání.

Jak na péči o krásné a zdravé vlasy?

Ve stručnosti se dá základní správná péče o zdravé vlasy shrnout do tří bodů:

  1. Po umytí vlasy vysušte ručníkem – opatrně z nich vymačkejte vodu, abyste je nepoškodili.
  2. Mokré vlasy nerozčesávejte, protože jsou moc křehké.
  3. Začněte fénovat na nižší teplotu, dokud se všechna voda neodpaří, abyste vlasy při vysoké teplotě „neuvařili“. Použijte termoochranný sprej.

Luxusní péče o vlasy s fénem Philips Prestige SenseIQ

Kvalitní péči o vlasy podle nejnovějších výzkumů vám poskytne fén Philips Prestige SenseIQ. Díky novým technologiím se s ním dostává vysoušení vlasů na úplně jinou úroveň. Ještě před samotným foukáním dopřejte své vlasové pokožce masáž nástavcem, který je součástí výbavy fénu.

Po ní se začněte fénovat na nižší teplotní nastavení a postupně teplotu zvyšujte, až budou vaše vlasy téměř suché. Myslete na to, že čím jsou vaše vlasy jemnější, tím nižší by měla být teplota při fénování. Když si nebudete vědět rady, fén Philips Prestige SenseIQ vám pomůže. Infračervený senzor snímá teplotu vlasů a za provozu upravuje teplotu foukaného vzduchu, takže vlasy nepřehřívá ani nepřesouší, ale v kombinaci s kartáčem ideálně uhlazuje. Vlasy si díky němu mohou uchovat svou přirozenou hydrataci a zůstávají zdravé a lesklé.

Vysoušeč vlasů Philips Prestige SenseIQ. Zdroj: alza.cz

Množství funkcí pro skvělé výsledky a vzrušující zážitek

Vysoušení vlasů s fénem Philips Prestige SenseIQ se může stát úžasným požitkem, na který se budete vždy těšit. Řečí konkrétních informací a čísel dochází k tomu, že digitální infračervený senzor nepřetržitě snímá teplotu vlasů, aby nedocházelo k jejich přesoušení.

Vlasy si tak uchovají až 95 % své přirozené vlhkosti. Inteligentní mikroprocesor analyzuje teplotu vašich vlasů více než 12 000krát v průběhu jednoho vysoušení. Zatímco některé vysoušeče měří pouze teplotu vzduchu, vysoušeč Philips DryCare Prestige s technologií SenseIQ měří teplotu samotných vlasů.

S tímto fénem na vlasy vytvoříte širokou paletu stylingů, k jejichž dosažení vám pomohou programy Fast-Gentle-Manual-Style-Curl-Scalp. Ručně můžete vybrat z programů Fast-Gentle-Manual, nebo připojíte jeden ze tří nástavců, které mikroprocesor vysoušeče sám rozpozná, propojí s příslušným programem (Style-Curl-Scalp), a poté přizpůsobí ideální teplotu vysoušení a sílu proudu vzduchu.

Relaxační masážní nástavec stimuluje pokožku hlavy a podporuje proudění živin do vlasů. Měkký vibrující nástavec pomáhá stimulovat krevní oběh a přivádět kyslík a výživu. Tyto přirozené živiny přispívají ke zdraví vašich vlasů, zatímco vibrující povrch nástavce masíruje pokožku vaší hlavy.

Snadno ovladatelné digitální uživatelské rozhraní je vybaveno LED kontrolkou pro snadnou navigaci a samostatným tlačítkem Cool Shot pro fixaci účesu. Ústí tvarovací koncovky soustřeďuje proud vzduchu a zajišťuje tak precizní styling. Tvarovací koncovku mikroprocesor po jejím připojení sám propojí s programem Style. Nástavec lze nicméně použít i v manuálních programech Dry, Gentle a Manual.

Difuzér maximalizuje objem a hebkost vašich vln. Program Curl se nastaví automaticky, když je připojen nástavec. Speciálně vytvarovaný difuzér pomáhá šířit proud vzduchu napříč vlasy, zvětšovat objem a snižovat zacuchání při vysoušení. Chcete-li dosáhnout většího objemu, držte difuzér v blízkosti horní části hlavy těsně u pokožky.

Philips Prestige SenseIQ je se svou úzkou hubicí ideální na mechanické uhlazení vlasů. Navíc je šetrný, kontroluje teplotu a nehrozí tak přehřátí vlasů nebo pokožky.

Fén na vlasy Philips Prestige SenseIQ je také vybaven ionizační technologií, která během vysoušení do vlasů uvolní dvojnásobné množství iontů. Záporné ionty zamezují vytváření statické energie, vyživují vlasy i pokožku hlavy a vyhlazují povrch vlasů, které zůstávají krásně hladké a lesklé.

Tipy pro správné vysoušení vlasů

  1. Místo ručníku použijte čisté bavlněné tričko. Bavlna má jemnější vlákna než froté osuška a je k vlasům mnohem šetrnější. Na vlnité vlasy můžete vyzkoušet takzvaný plop, tzn. turban z trička, ve kterém vlasy necháte 5–15 minut. Tento nový trend v péči o vlnité vlasy vychází z Curly Girl metody (CGM).
  2. Vlasy po každém mytí vyfoukejte dosucha a pročešte kartáčem. Tím se uhladí jejich povrch a předchází se třepení a poškození.
  3. Zúženou koncovku fénu přikládejte k vlasům pod takovým úhlem, abyste vedli vzduch od kořínku ke konečku. Nikdy ne naopak. Tak se foukáním uzavřou vlasové kutikuly.
  4. Pokud vlasy vysušíte v protisměru jejich růstu, získáte přirozený objem. Pokud k tomu použijete i přípravek na podporu objemu, dostanete nadýchanější vzhled.
  5. Kartáč používejte, až máte vlasy vysušené přibližně na 80 %, pak je můžete teprve začít tvarovat.
  6. Používejte fény s ionizační technologií. Záporné ionty štěpí velké kapky vody na menší. Vlasy se rychleji vysuší a zadrží více vlhkosti. U těchto vysoušečů zároveň nevzniká statická energie, takže účes není rozlítaný.

Toto je komerční sdělenítrefitech.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem.

Photo by Tim Mossholder on Unsplash

Scroll to Top