Jak si zajistit pasivní příjem a vydělávat peníze i ve spánku?

jak si zajistit pasivní příjem

Jak si zajistit pasivní příjem a vydělávat peníze i ve spánku?

To zní celkem dobře, ne? Knihy “Bohatý táta a chudý táta” od Roberta Kiyosakiho, “Čtyřhodinový pracovní týden“ od Timothy Ferrise a “Myšlením k bohatství” od Napoleona Hilla vzbudily můj zájem o zajištění pasivního příjmu. Po přečtení knih jsem začal hledat možnosti jeho vytvoření.

Vždy, když někdo potřebuje přivydělat nebo druhou výplatu, často slyší radu: „Najdi si druhou práci na částečný úvazek“. Ale co když prostě jednoduše nemáte potřebnou energii a k tomu ještě čas? Vím přesně, že to nemám. Kromě toho, tento mě tento zaručený tip mě tak neláká, jak pro sebe vydělávat peníze v každém okamžiku.

Budete ale potřebovat nějaký dobrý nápad, jak vydělávat peníze s potřebou co nejmenšího množstvím času, energie a vynaložených peněz pro získání a udržení pasivního příjmu. Zde pro vás máme sestavený seznam právě takových nápadů, jistě v něm naleznete dva nebo tři vhodné projekty přímo pro vás.

1. Investujte do indexových fondů

Získejte úroky z bezpečných investic. Indexové fondy vám nabízí možnost pasivně investovat na akciovém trhu. Máte možnost pravidelně nebo jednorázově investovat do fondu, který se nachází na americkém S&P 500 Indexu či německém DAX 30. Výběrem správného fondu vám odpadají starosti a rozhodování mezi jednotlivými akciemi. Růst a pokles hodnoty fondu prakticky kopíruje světoznámé indexy. Manažeři spravující tyto fondy za Vás ohlídají, kdy uskutečnit konkrétní nákup nebo prodej jednotlivých akcií. Můžete si například zvolit i indexovaný fond dle vlastního výběru z libovolného sektoru. Jediné, co musíte udělat, je investovat své peníze a začít relaxovat. Vaše akciové portfolio už potom běží automaticky samo.

2. Vyzkoušejte affiliate marketing

Tento tip je vhodný pro lidi, kteří mají své vlastní webové stránky nebo vlastní blog. Můžete propagovat konkrétní výrobky nebo služby a za provizi z prodeje a dostávat peníze za reklamu. Výdělek na internetu nemusí být tak těžký, jak si možná myslíte. Existuje tisíce společností po celém světě, které chtějí propagovat a prodávat své zboží prostřednictvím co největšího počtu míst, jak je to jen možné. Prohlédnět si průvodce, jak vytvořit vlastní výdělečný web.

Nejlepší je, pokud propagovaná služba nebo výrobek nějakým způsobem souvisí s charakterem a zaměřením vašich webových stránek. Stránky můžete snadno vytvořit pomocí on-line nástrojů. Použití je snadné, zvládne ho jistě každý. Affiliate marketing je jednou z možností, jak si zajistit pasivní příjem.

3. Nakupte akcie s vysokou dividendou

Tím, že budete investovat do akcií s vysokou dividendou, si můžete vygenerovat stabilní pasivní příjem, který bude vyšší, než úroky na spořících účtech v bance a lépe zhodnotíte investované peníze. Pokud nemáte zkušenosti a odvahu investovat do akcií přímo na burze, může investovat své volné finanční prostředky prostřednictvím odborníků na investiční automatizované platformě Portu.cz
Měli byste také vědět, že tyto akcie mají růstový potenciál zhodnocení kapitálu. Prakticky tak můžete mít zároveň příjem ze dvou zdrojů. Z dividend a zvýšení kapitálové hodnoty akcie. Pro investování do akcií potřebujete mít zřízen makléřský účet a ihned můžete začít obchodovat s akciemi prakticky z celého světa.

Spočítejte si sami, kolik peněz můžete vydělat pravidelným investováním s Portu a získejte více informací.

4. Dejte své fotografie na internet a vydělejte peníze

Baví vás fotografování? Pokud ano, můžete mít své hobby rychle přeměnit na zdroj pasivního příjmu. Na stránkách jako je “123RF“, “Shutterstock“ nebo “iStockphoto“ můžete nabídnout své fotografie k prodeji. Za každé stažení fotografie vám bude připsána provize daná procentem nebo pevnou částkou. Tímto způsobem může být jeden snímek prodáván dlouhodobě a opakovaně. Pro vás to znamená, že obdržíte provizi opakovaně a vy jste nešli jednu z možností, jak získat pasivní příjem. Musíte jen nabídnout své snímky na těchto webových stránkách a o ostatní se již postará jejich provozovatel.

5. Natáčejte na YouTube video

Používání YouTube v posledních letech raketově roste. Můžete natočit video na YouTube na jakékoliv téma z oblasti, která Vás zajímá – hudba, kurzy, komedie, recenze – všechno, co chcete. Potom jen umístit toto video na YouTube. Dále můžete využít “Google AdSense“ a automaticky zobrazovat reklamy ve Vašich videích. Při tvorbě a točení videa musíte odvézt nějakou práci, ale jen jednou a začít si generovat pasivní příjem po dlouhou dobu. Čím více videí natočíte, tím se vám zisky začnou násobit. Informace o  tom, “Jak se stát YouTuberem„, se začátky s natáčením, potřebným vybavení a dalšími informacemi najdete na informačním videu.

6. Napište eBook

To může být zpočátku hodně práce, ale jakmile jednou nabídnete eBook k prodeji, můžete si dlouhodobě zajistit pasivní příjem. Prodávat můžete prostřednictvím vlastních webových stránek nebo svoji eBook knihu nabídnout přes e-shopy webů, zaměřených na elektronické knihy. “Jak prodávat eBook” vám napoví video.

7. Získejte bonusy při platbě kreditní kartou

Bonusy z nákupů placených kreditních kartou banky ve značné míře omezily. Důvodem je Evropská regulace, která snížila výrazně poplatky obchodníků bankám za transakci platební kartou z cca 1% na 0,2 %. Banky, které nabízí bonusy za platby kreditní kartou je potřeba vybírat dle aktuální nabídky. Doporučujeme každou nabídku s bonusem detailně prostudovat.

8. Prodávejte své vlastní produkty on-line

Možnosti jsou v podstatě nevyčerpatelné – opravdu můžete prodávat všechny produkty a služby on-line. Může to být něco, co jste sami vyrobili nebo něco digitálního (jako např. software, mobilní aplikace, DVD nebo videa).
Vytvořte si vlastní webové stránky nebo blog pro recenzi a prodej svého produktu. Na vybraném hostingu si za pomoci editoru snadno vytvoříte vlastní webové stránky. Pro prodej můžete využít například i světoznámý obchodní portál Amazon a nabídnout svá díla do celého světa.
Propagace jiných služeb a výrobků na vlastních webových stránek prostřednictvím affiliate marketingu (popsán v bodě 3). Marketing se může stát činností na plný úvazek, pokud si myslíte, že si zasloužíte lepší výplatu, než v zaměstnaneckém poměru. I když to není zcela úplně pasivní činnost, ale kdo se nebojí prokrastinace je to podstatně lepší, než jít každé ráno do práce.

9. Investujte do nemovitostí

Tato myšlenka pravděpodobně více spadá do kategorie “polo – pasivní“, protože investice do nemovitostí je vždy úzce propojena s aktivní částí. Pokud jste koupili a kompletně pronajali nemovitost, je vaší povinností se o ni jako majitel a pronajímatel kompletně starat.
Jsou tu ale i profesionální realitní kanceláře, které veškerou agendu s pronájmem nemovitosti povedou za vás. Z měsíčního nájemného Vás to bude stát nějaké to procento. Můžete to počítat mezi způsoby, jak si zajistit pasivní příjem, ale část výdělku musíte vždy odevzdat realitní kanceláři jako provizi.
V knize “Chudý táta a bohatý táta“ je vysvětleno, že klíčem k úspěchu je chytrý nákup. Ne každá nemovitost může přinést dobrý výdělek. Je nesmírně důležité celou investiční příležitost do nemovitosti důkladně analyzovat.
Výhodou investice do nemovitosti určené k pronájmu je dluh. Pokud získáte pro nákup po dohodě s bankou výhodný úvěr, pak se o jeho měsíční splácení postarají nájemníci. V případě, že je dluh již splacen, příjem z pronájmu se výrazně zvýší. Není mnoho nemovitostí, které zajistí vám a vaší rodině slušný pasivní příjem, je potřeba hledat vhodnou nabídku. Rostoucí ceny pozemků a zvyšování nájemného zajistí z nemovitosti dvojí možnost rostoucího zisku.

10. Kupte nebo navrhněte vlastní blog

Každoročně je na internetu vytvořeno tisíce blogů a tisíce jich v krátké době vlastníci nevyužijí. Pokud si zakoupíte nějaký blog s dobrým trafficem, může dokonale posloužit jako zdroj zajímavého pasivního příjmu. Většina blogů používá “Google AdSense“, ze kterého proudí zdroj příjmu za zveřejnění Google reklam na webových stránkách.
Podobně na něm můžou umístit reklamy a inzerovat samotné firmy a společnosti, od kterých budete dostávat za zveřejněné reklamy pravidelné platby.
Tip: Pokud si zakoupíte nějaký blog a vylepšíte ho, zvýšíte si tím měsíční zisk a zároveň webové stránky můžete později prodat za více peněz.
Máte možnost koupit si plně funkční blog, můžete si snadno vytvořit svůj vlastní a začít vydělávat peníze.

11. Splaťte dluhy z kreditních karet

Tím, že snížíte své fixní náklady, můžete začít vytvářet a generovat svůj pasivní příjem. To platí zejména u kreditních karet s často vysokým úročením.

Modelový příklad:
výše úvěru: 20.000,- Kč
měsíční splátka: 1.000,- Kč
úroková sazba: 1,95 % / měsíčně
délka úvěru: 26 měsíců
navýšení úvěru: 5.595,- Kč
úroková sazba: 24,6 % / ročně !!!

Doplacením dluhu na kreditní kartě ušetříte téměř 3.000,- Kč ročně. Tato peníze se dají využít jinde, aby peníze pracovaly pro vás a začali jste si budovat zdroj pasivního příjmu.

12. Napište knihu a obdržíte licenční poplatky

Podobně jako jako eBook, budete muset strávit mnoho času napsáním knihy. Tuto část práce musíte odvézt pouze jednou. Následně můžete knihu prodat a začnete dostávat pasivní příjem z prodeje. Toho můžete dosáhnout, pokud budete prodávat knihu přes vydavatele, který vám bude platit licenční poplatky za prodej. Dostanete určité procento z každé prodané knihy. Takto máte zajištěn dlouholetý zdroj příjmů. Podívejte se na instruktážní videa “Jak napsat a vydat svoji knihu”.

13. Investujte do fondů s nemovitostmi

V bodě 9 jsme psali o investici do nemovitostí. Ale nyní předpokládejme, že chcete investovat do nemovitostí zcela pasivním způsobem. A pomoci profesionálů můžete investovat do nemovitostí za prostřednictvím investičních fondů s nemovitostmi. Jednou z největších výhod investicí do nemovitostí je, že se obvykle vyznačují vyšší kapitálovou výnosností než akcie. Svůj podíl ve fondu s nemovitostmi můžete kdykoliv prodat. Takže vydělat můžete více, než investovat do svého majetku. Investice do některého fondu s nemovitostmi není jen pro bohaté investory, je dobrým způsobem, jak si zajistit pasivní příjem.

14. Staňte se partnerem společnosti

Znáte nějakou úspěšnou společnost, která potřebuje kapitál pro svůj růst ? Staňte se jejím partnerem tím, že do ní můžete investovat tyto potřebné peníze. Nebo místo toho nabídnout společnosti půjčku a stát se jejím tichým společníkem. Tímto způsobem dostanete svůj díl zisku, který společnost generuje, aniž byste se museli zatěžovat obchody.

15. Staňte se prostředníkem

Každá malá firma potřebuje obchodníka k dosažení a udržení prodeje. Vypracujte si seznam firem, které služeb prostředníků pravidelně využívají. Kontaktujte tyto společnosti a dohodněte si s nimi pevnou částku za zprostředkování obchodu nebo schůzky. Můžete spolupracovat s firmami t různých odvětví, jejich seznam je nekonečný. Svůj seznam neustále rozšiřujte, za každé zprostředkování získáte odměnu.

16. Pronajímejte přes Airbnb nevyužitou obytnou plochu

Airbnb je speciální koncept, který vznikl teprve nedávno, ale je již využíván po celém světě. Airbnb umožňuje lidem, že při cestách kdekoli po světě jsou nabízeny místa s možnosti cenově dostupným ubytováním. Členové Airbnb mohou cestovatelům prostřednictvím webových stránek pronajmout místnost nebo celý svůj domov.
Nabídněte přes Airbnb k pronájmu samostatnou volnou místnost ve vaší domácnosti a vydělávejte za službu peníze. Kolik si vyděláte, závisí na velikosti a stavu nabídnuté nemovitosti. Pokud se váš byt nachází v centru města nebo jiné lukrativní oblasti, obvykle za to dostanete více peněz.

17. Vyvíjejte aplikace

Aplikace mohou být velmi lukrativním zdrojem příjmů. Popřemýšlejte o tom, kolik lidí v dnešní době vlastní smartphon – vlastně téměř všichni. Tito lidé stahují aplikace a mají k tomu dobrý důvod. Aplikace nám mohou výrazně zjednodušit život. Zda se jedná o aplikace, která nám pomůže upravovat obrázky nebo aplikaci, se kterou plánujete, každý potřebuje něco jiného.
Můžete se ale zeptat, proč byste měli vytvářet aplikaci, když už je jich k dispozici tolik podobných? Není tam příliš velká konkurence? Ano, to je pravda, al es kreativním nápadem může být uspět každý.
Pokud budete mít jedinečný nápad, můžete si vydělat spoustu peněz. Že se nevyznáte v programování? Žádný problém, můžete se ho naučit. Na internetu najdete mnoho návodů, jak na to. Kromě toho si můžete někoho najmout, aby celou aplikaci naprogramoval za vás. I když je to dražší varianta, výsledná aplikace bude naprogramována profesionálně.
Konečným produktem bude aplikace, která pro vás bude znamenat pasivní příjem. Nepodceňujte tedy tuto myšlenku. Zde je online kurz “Vývoj iOS aplikace od začátku až po publikaci”.

18. Nabídněte online kurzy

Každý je odborník na určitou věc. Proč byste na ní nemohli udělat jednoduše online kurz? Existují různé cesty, jak si můžete vytvořit a vézt svůj vlastní online kurz. Jednoduchá cesta je použití www.vimvic.cz . Na stránkách je registrováno více než osm milionů studentů. Pokud tam nabídnete svůj online kurz, nemusíte už nic dalšího dělat. Co obsahuje online kurz? Dobrá otázka. Můžete ukázat videa, eBook, informační rozhovory a mnoho dalšího. Dokonce máte možnost nabídnout různé balíčky kurzů v různých cenových hladinách. Ty potom mohou být přizpůsobeny přesně požadavkům zákazníka.

Doufáme, že si každý v dlouhém seznamu našel každý způsob, jak si zajistit pasivní příjem. Nejprve je potřeba udělat první krok a potom se těšit na první konverze.

Foto: © Samphotostock.cz / ljsphotography


Scroll to Top