Investice Portu recenze investiční platformy pro každého

recenze portu zkušenosti a investování

Investiční platforma Portu přichází s moderním způsobem investování. Jak funguje, jaké má přednosti a jaké jsou zkušenosti s první automatizovanou investiční aplikací? Vše podstatné se dozvíte v následující recenzi Portu.

O platformě Portu

Portu je online investiční platforma. Jde o ryze českou značku, která vznikla ve společnosti WOOD & Company, přední středoevropské investiční skupině založené v roce 1991.

Tato společnost je v současné době největším obchodníkem na pražské burze. Má více než 25 let zkušeností v oboru, které může zúročit v tvorbě účinných investičních strategií a efektivním nakládání s cennými papíry.

V současnosti má WOOD & Company přístup k více než 25 světových trhům a vlastní pobočky v 5 evropských metropolích, jak samotná společnost uvádí na vlastních webových stránkách. Celkový objem prostředků, který nyní Portu spravuje, činí již 13 miliard korun.

Proč investovat s Portu

Značka Portu mění přístup k investování. V tuzemsku stále přetrvává konzervativní přístup k financím, jenž však vede v lepším případě jen k minimálnímu zhodnocování prostředků na spořicích účetech. Řada lidí si nechává své prostředky vyloženě znehodnocovat na běžných účtech, mají v rodině několik smluv na stavební spoření, nesledují možnosti investice do nemovitosti, etf fondy nebo kurzy na akciových trzích.

Investování přitom nemusí být vyhrazeno jen odborníkům. Investování na kapitálových trzích je s Portu díky jednoduchým mechanismům dostupné téměř každému.

Portu proto představuje jedinečný nástroj, který ochrání vaše prostředky před nežádoucí inflací. V Česku patří mezi průkopníky. V zahraničí jsou již platformy na podobné bázi běžné, až dosud však čeští uživatelé museli počítat s kurzovým rizikem, neboť na obdobných portálech není možné realizovat investice v tuzemských korunách.

Portu může být zároveň cestou, jak si vybudovat i fungující pasivní příjem. Cílem je dlouhodobé držení diverzifikovaných nízkonákladových fondů. V případě, že je to však nutné, do portfolia zástupci služby zasáhnou.

Jak to funguje

Platforma Portu je plně automatizovaná. Investiční portfolio si nesestavuje klient sám, ale je mu na míru sestaveno odborníky z Portu. A to na základě jeho preferencí, zejména s ohledem na to, o jaký typ investora se jedná. Dotyčný vyplňuje investiční dotazník, který je následně vyhodnocován. Zohlední se tak, zda je investor spíše konzervativní, případně je ochoten přijmout vyšší míru rizika.

Klient si zároveň určí, zda preferuje investice v rámci delšího časového horizontu. Díky tomu si obvykle může i dovolit investování do agresivnějších portfolií. Zadavatel samozřejmě dostává možnost se podívat na složení celého portfolia. To znamená konkrétní cenné papíry a jejich podíl na celkové investici. Přípustné je tento osobní profil navíc i individuálně upravit.

Zejména začátečníkům to umožňuje účinnou diverzifikaci rizika a investice do různých investičních nástrojů, především do akcií, které mohou jinak být pro nezkušené uživatele složitější. Součástí je i model vývoje investic, který vám na základě modelování výše vkladů a délky investování nabídne predikci budoucího vývoje.

investičního účtu portu

Investiční metodika Portu

Investiční portfolio je sestavováno z více než 10 000 instrumentů a cenných papírů. U jednotlivých nástrojů je vždy posuzována nákladovost zároveň s porovnáním výnosnosti a míry rizika.

Výsledná portfolia jsou proto:

  • diverzifikovaná
  • rebalancovaná
  • zajištěná
  • nízkonákladová
  • efektivně alokovaná
  • investice jsou zajištěny proti měnovému riziku

Tématické investování

Investice 2021 se zaměřují nejen na výnos, ale i na etické principy. Tématické investování představuje volbu pro investory, kteří chtějí investovat výhradně do transparentních instrumentů tak, aby to bylo v souladu s aktuálními trendy i jejich lidským přesvědčením.

Portu tímto způsobem umožňuje variabilní investování do různých sektorů a oblastí na světě. Tématické strategie reflektují trendy v rámci rozvíjejících se oblastí. Máte možnost si koupit zlato, investovat je možno například do moderních technologií či do společností dbajících na principy udržitelnosti.

Strategie jsou v tomto případě složeny z akciových a dluhopisových instrumentů, které vybírá tým expertů. Dále je možné tyto investiční strategie i upravovat. Vhodné jsou pro různé typy investorů, kteří nechtějí kupovat jednotlivé akcie. Opět je tedy mohou využít jak ti konzervativní, tak i ti, kteří jsou ochotni podstupovat vyšší míru rizika.

Výše minimálního vkladu

Minimální výše vkladu činí 1000 Kč. S Portu je tak možné investovat na burze i v malých částkách. Základní poplatek za správu portfolia je stanoven na 0,89 % ročně z aktuální hodnoty portfolia, v případě dětského investičního účtu je roční správcovský poplatek snížen na 0,25 %. Veškeré nákupy a prodeje jsou bezplatné.

Nově přináší investiční portál Portu možnost investovat do zvolené strategie v eurech. Vklady a výběry probíhají v eurech, jinak účet funguje stejně, jako standardní účet vedený v korunách, minimální výše měsíčního vkladu je stanovena na 20 EUR.

poplatky portu

Jak na Portu začít investovat

Portál nevyžaduje osobní přítomnost klienta. Klient nicméně musí poskytnout z bezpečnostních důvodů své osobní údaje a nechat si ověřit totožnost. K tomu slouží kopie dvou dokladů, které budete předkládat.

Investování s Portu je zcela bezpečné. Instituce je regulována Českou národní bankou. Díky šifrování jsou citlivá data uživatelů zabezpečena před potenciálním zneužitím.

Taktéž transparentnost platformy je na vysoké úrovni. Kolaterál na měnové deriváty celá platforma zobrazuje jako hotovost. To však může být v určitém směru dokonce na škodu, jak potvrzují recenze, protože Portu je prioritně určeno laikům. A ti si řadu detailů nejsou schopni vysvětlit.

Portu gallery

Portu gallery představuje další možnost, jak investovat. Jedná se o online investiční galerii. Klientům umožňuje investování do sběratelských předmětů a historických aktiv, tj. do známek, mincí nebo dokonce historických automobilů.

Tyto předměty mají zásadní přednost: Jejich hodnota v čase neklesá, ale zásadně stoupá. A to ještě rychleji než v případě akciových titulů. Investoři si takto mohou snadno diverzifikovat své investiční portfolio a zároveň mají šanci dosáhnout na zajímavé výnosy.

Tento způsob investování je opět velmi jednoduchý a umožňuje investovat čistě online. Nastavení portfolia bude vytvořeno s ohledem na preference klienta. Ten může následně spolurozhodovat i o odkupu aktiva, pokud se objeví výhodná nabídka. Bezpečnost investic je zajištěna prostřednictvím pojištění. Zároveň jsou veškerá aktiva profesionálně udržována a nepřetržitě monitorována.

alternativní způsob investování s portu gallery

Foto: © samphotostock.cz / sdecoret, www.portu.cz


Load More
Scroll to Top