Menu Zavřeno

Internetový obchod Amazon nabízí dopravu zdarma

Internetový obchod Amazon nabízí dopravu zdarma

Amazon nabízí dopravu zdarma na objednávky přesahující 39 eur i pro zákazníky v České republice. Americký gigant v těchto dnech zveřejnil na svém webu v aktualizovaný ceník dopravy zboží do České republiky. Jedná se o objednávky z německého internetového obchodu www.amazon.de.

Dobře načasovaný marketingový tah může v nadcházejícím předvánočním čase zamíchat kartami mezi zaběhlými internetovými obchody. Na stránkách německého Amazonu je na výběr z německého, anglického a částečně polského jazyka. V případě potřeby můžete zvolit v prohlížeči automatický překlad. Objednání zboží je stejně snadné, jako z jiného internetového obchodu.

Čeští zákazníci tak mají příležitost vybírat z nepřeberného množství zboží z celého světa od mnoha prodejců. Ceny akčních výrobků jsou často výhodnější, než v českých internetových i kamenných obchodech. Internetový portál Amazon nabízí celou škálu zboží. Oblečení, hračky, elektroniku, parfémy, kosmetiku a mnohé další tam naleznete od mnoha světoznámých značek i menších výrobců. Amazon je výrobce své vlastní čtečky elektronických knih Kindle. Amazon pamatuje i na menší výrobce a umožňuje prodej přes jejich obchodní portál. Za to si Amazon účtuje provizi z prodeje ve výši 15%.

Internetový obchodní portál www.amazon.com se řadí mezi největší a nejstarší internetové obchody na světě. Svoji činnost zahájil v USA již v roce 1994. Zakladatelem Amazonu je Jeff Bezos a společnost pojmenoval podle řeky Amazonky. V Evropě fungují jeho pobočky v Německu, Francii, Itálii a Velké Británii od roku 2011. Od roku 2013 má dvě svá logistická centra v Dobrovízi u Prahy, ve kterých se kompletují balíčky pro zákazníky.

Amazon Prime Air

Ve fázi testování a příprav má Amazon dopravu objednaného zboží zákazníkům za pomoci dronů a optocopterů. V Anglii již Amazon získal potřebná povolení od příslušných úřadů. Nyní musí přesvědčit širokou veřejnost, že nový způsob automatizované dopravy nepřinese žádné bezpečnostní hrozbu.

To, že Amazon nabízí dopravu zdarma se tak může stát dalším silným konkurentem pro české obchody. Jak zákazníci novou konkurenci přijmou, ukáže teprve čas. Zákazníci v českých e-shopech počítají s dodávkou zásilky v den objednání nebo následující den. Dobu dodání do České republiky uvádí Amazon mezi 4-8 dny.

* Zdroj: Amazon, wikipedia * Foto simone.brunozzi / Flickr