Menu Zavřeno

Innogy jako dceřiná společnost RWE vstupuje na německou burzu

Innogy jako dceřiná společnost RWE vstupuje na německou burzu

V pátek 7.10.2016 zahájila společnost Innogy, „zelená“ sestra RWE obchodování akcií na německé burze. Ihned po otevření burzovního trhu v 9.00 hodin ráno vzrostla cena akcií na více než 37 Euro. Došlo k mírnému zvýšení proti ceně úpisu, která byla 36 Euro. Veřejná nabídka (IPO) byla po výrobci čipů společnosti Infineon Technologies AG za posledních 16 let největší v Německu.

Po oddělení bude RWE ve firmě nadále držet minimálně 75 procent akcií. Předpokládá se, že RWE AG zůstane dlouhodobě majoritním vlastníkem.

Innogy zaměstnává 40.000 lidí a v budoucnu se chce zaměřit na obchod se zelenou energií, rozvojem sítí a maloobchodním prodejem. RWE jako druhá energetická společnost v Německu a bude nadále provozovat i jaderné elektrárny, které chce všechny německá vláda do roku 2022 postupně uzavřít.

RWE má svoji působnost i v České republice, jako zejména jako dodavatel zemního plynu, elektrické energie a provozuje síť CNG stanic se zemním plynem. V říjnu letošního roku se skupina RWE v Česku rovněž přejmenovala na Innogy. Nové jméno společnosti vzešlo z anglických slov Innovation, Energy, Technology.

* Foto: Thomas Schulz / Flickr