Dětský dron na dálkové ovládání potěší i velké, objevte svět z výšky

Dron pro děti i dospělé

Poznáváte rádi naši krásnou zemi i cizokrajná místa na zemi z netradičních úhlů? Zajímá vás, jak asi vypadá svět z ptačí perspektivy nebo jaký je pohled na vaše oblíbené město či místo z výšky? Právě dron pro vás může být skvělou volbou. Kvadrokoptéra – dron – je skvělou zábavou, radostí i možností pořídit si originální fotografie i videa. A také způsobem, jak si splnit svůj dětský sen.

Co je dron? Seznamte se!

Dron je vlastně správným názvem bezpilotní letadlo, které můžete řídit ze země. A díky němuž můžete na svět pohlížet z výšin a míst, o kterých se vám předtím ani nesnilo. Správně hádáte, že v počátcích šlo skutečně o vojenský stroj, který uměl nejen sledovat nepřátelskou armádu. Desetiletí se však drony používají i k humanitárnějším důvodům. A nyní si svého drona můžete pro radost a zábavu pořídit i vy. Na jedno nabití vydrží ty kvalitnější zhruba dvacet minut a víc.

Drony umí samy vzlétnout i přistát na stejné místo a z pořízených fotografií dronem budete naprosto unesení. Základním prvkem každého drona jsou vrtule v různém počtu, ovládací elektronika a baterie, kterou si můžete pořídit i záložní, aby délka vašeho letu byla delší. Dron se ovládá pomocí ovladače, který dronovi předává příkazy díky radiovým vlnám. Důležité je tedy i pouhý dron řídit zodpovědně. A jen na místech kde to povolují a umožňují platné zákony. Registrace dronu je dnes již povinností.

Jak vybrat ten nejlepší dron pro děti i dospělé?

Tak jako v jiných sportech bude každému vyhovovat něco jiného. Při nákupu drona je velmi důležité soustředit se zejména na několik zásadních detailů.

Počet vrtulí

Nejběžnější počet jsou čtyři vrtule, narazíte však na modely i se třemi či osmi motory. Počet vrtulí pak ovlivňuje především letové vlastnosti. Menší počet vrtulí se u drona stará o obratnost, větší počet vrtulí pak zabezpečuje stabilitu i odolnost při větru. Díky tomu lze na dron zavěsit i těžší profesionální kamery a získat tak jedinečné snímky.

Ovládání pomocí páček nebo telefonem

Jistě vám ovládání dronem pomocí telefonu přijde IN. Rozhodně však vyžadujte model drona, který má dálkové ovládání, do kterého se chytrý telefon připojí. Potřebujete citlivější i přesnější ovládání pro pohyb drona i z pohledu kamery a na to by pouze ovládání mobilem nestačilo.

Kvalita kamery pro dokonalá videa

Pořídit si dron jen a pouze k létání by byla velká škoda. Kvalitní drony totiž umí i mnohem víc. Z jejich pomocí získáte nádherné snímky a videa z ptačí perspektivy. Při výběru drona se pak zaměřte právě i na kvalitu kamery. Základem je tříosý stabilizační gimbal – díky kterému bude kamera sama zcela automaticky vyvažovat náklony dronu a tlumit vibrace. Kamery pak mohou být buď vsazeny do závěsu s rámečkem nebo plně integrované. Kameru pak můžete pohodlně ovládat přímo z ovládací konzole.

Nešetřete na kvalitě a značce

Jako ve všem i za cenou drona stojí jeho značka. Nevsázejte však jen kvůli nižší ceně na značky dronů pochybné pověsti. Pokud chcete kvalitní RC dron pro zábavu nebo pro práci, který něco vydrží a u kterého nebude problém s reklamací či pozáručním servisem, rozhodně vybírejte značkový model.

Co umí kvalitní RC drony?

Skutečně dobře propracovaný dron do posledního detailu je rozhodně vybaven navigační výbavou, která jej vrátí na místo odkud odstartoval. Velkou roli v těchto ohledech hraje GPS. Ta dronu pomůže pomocí automatických gyroskopů udržet výšku i místo v horizontální rovině. Ty nejlepší modely také umí detekovat překážky v cestě při letu.

Kvalitní dron umí:

  • vrátit se na místo startu
  • udržet pozici ve vzduchu i při větru
  • létat déle než patnáct minut
  • natáčet kvalitní video
  • pořizovat kvalitní fotografie
  • mít kontakt s pilotem i na více než kilometr

Proč se RC dron stane rodinným pokladem?

Každý malý kluk snil o tom, že by jednou mohl řídit letadlo, vrtulník nebo alespoň model na dálkové ovládání. I když jste vyrostli z chlapeckých tenisek i rošťáren, tento sen neopouští žádného odrostlého tatínka ani dědečka. Dron DJI Mavic je tak splněným snem klučíků, chlapců i tátů od rodin. Létání dronem je zábava bezpečná a finančně nenáročná, která splní sen létat s hlavou v oblacích. Drony s kamerou jsou záležitost, která vás rozhodně jen tak neomrzí. A máte tak o zábavu na dlouhé hodiny postaráno. Dron si můžete s sebou snadno přibalit na procházku, výlet i dovolenou a objevovat tak svět z neobvyklých míst. Dron vám také pomůže jedinečným způsobem zaznamenat všechny vaše zážitky i dobrodružství, která okoření vaše rodinné album. S jeho pomocí pořídíte originální fotografie i videozáznamy a kvalitnější modely vás umí sledovat třeba při adrenalinovém sportu.

Foto: © Samphotostock.cz / alexsalcedo


Scroll to Top