Co je to BitClout a jak jej používat?

Co je to BitClout a jak jej používat?

Výnosnost investic do kryptoměn v posledních letech stoupá raketovým tempem, proto se také o různé příležitosti k investování zajímá stále více lidí včetně konzervativních investorů, kteří v minulosti upřednostňovali klasické komodity. Co je to BitClout?

Ve světě kryptoměnových tokenů se ovšem objevují stále nové možnosti obchodování – hitem poslední doby jsou tzv. NFT (non-fungible token), tedy token, který je unikátním digitálním obsahem sdíleným na sociální síti označovaný jako blockchain. Hodnota takového tokenu pak stoupá přímo úměrně s popularitou dané osobnosti. A jak to celé funguje?

Krytoměnové sociální média

NFT tokeny jsou součástí vlastních sociálních médií, která jsou zakládána jako odnož těch klasických zavedených. Jednou z nejviditelnějších platforem je BitClout, který byl původně založen jako startup a v dnešní době se těší poměrně veliké oblíbenosti. Pokud chcete zjistit, co je to BitClout a jak funguje, nejjednodušší je se do této sítě zaregistrovat na www.bitclout.com

Jedná se v podstatě o kryptoměnovou obdobu Twitteru se podobnými podmínkami pro sdílení vlastního obsahu (počet znaků nesmí přesáhnout 280 a všechny sdílené soubory – fotky nebo videa – nesmí být větší než 2 MB). Rozdíl mezi BitCloutem a Twitterem spočívá v možnosti nákupu nebo prodeje speciálních tokenů, jež získává každý uživatel při registraci.

Jak se BitClout používá

BitClout je označovaný jako decentralizovná open-source sociální síť, která svým uživatelům umožňuje sdílet příspěvky a reagovat na ně jako na běžné sociální síti. Kromě toho je však při registraci každému uživateli vytvořen speciální token, kteří mohou nakupovat nebo prodávat další uživatelé. Hodnota osobního tokenu se zvyšuje a snižuje s popularitou dané osoby a také se zájmem o její tokeny (což vlastně jde ruku v ruce – pokud popularita osobnosti roste, zájem o tokeny je vyšší).

Díky danému systému lze poměrně dobře předpokládat, jakým směrem se bude v kontextu aktuálního dění token vyvíjet. Nákup tokenů je realizován prostřednictvím kryptoměn – BitClout užívá bitcoiny a vyžaduje tedy vlastnictví digitální peněženky. Jakmile máte k dispozici bitcoiny, můžete nakupovat tokeny, které jsou označovány jako BitClout, a následně sledovat vývoj jejich hodnoty v rámci sociální sítě.

Photo by Viktor Forgacs on Unsplash


Scroll to Top