Menu Zavřeno

Co dělat když nemůžete spát a v noci se probudíte?


Co dělat když nemůžete spát a v noci se probudíte?

Jak je to krásné, se člověk ráno probudí v teplých peřinách svěží a po noci odpočatý. Nový den hned začíná příjemněji a s dobrou náladou. Co dělat když nemůžete spát a v noci se probouzíte? Člověk by měl chodit spát s čistou hlavou. Neměl by přemýšlet o rozdělané práci, přemýšlet před usnutím o tom, zda stihne dojednanou zakázku splnit v termínu.
 
Ne všem lidem to ale tak snadno jde. Mnozí trpí problémy se spánkem, ať už mají problémy s usínáním nebo se uprostřed noci náhle procitnou a nemohou znovu usnout. Neustále přemýšlí, jak to udělat, aby se zdravý spánek co nejdříve vrátil a člověk byl ráno řádně odpočatý a plný energie? Zde je pár rad, co dělat když nemůžete spát?

Co dělat, když nemůžete spát

* Foto: Pexels / Pixabay

První rada:

Nedívejte se uprostřed noci na budík a nezjišťujte, kolik je hodin! Mnoho lidí se v noci po nenadálém probuzení jako první podívá na hodiny a pak si spočítají, kolik hodin spánku jim ještě zbývá. To je velká chyba, vzhledem k tomu, že uprostřed noci začne člověk zbytečně panikařit a být neklidný a nervózní, z toho že za nedlouho musí vstávat. Nervozita se nakonec může přenést z noci i do následujícího dne.

Problémy se spánkem

* Foto: alexandralexey / 123RF

Druhá rada:

Po nočním probuzení nechoďte do koupelny, ovšem s výjimkou případů, kdy tam opravdu nutně potřebujete jít. Dokonce i pouhé posazení v posteli vám zvyšuje pulz. Klidová srdeční tepová frekvence během spánku je asi 60 tepů za minutu, ale pokaždé se může mírně lišit. Pokud vstanete, zrychlený pulz po opětovném ulehnutí ke spánku nenastoupí do klidového režimu okamžitě. Proto dává smysl zůstat ležet klidně v posteli.
 
I když ale neodoláte krátkému pohledu na hodiny nebo neodkladné návštěvě koupelny, je důležité zůstat i po nočním probuzení uvolněný a nedělat ve své hlavě problém se spánkem větší, než skutečně je.

Kdo zaplatí v restauraci účet?

7 věcí které byste neměli dělat v práci