Chytré hodinky s měřením EKG a krevního tlaku

Chytré hodinky s měřením EKG a krevního tlaku

Většina z nás má určitě v oblibě mít po ruce hodinky či telefon, kde můžete během několika sekund zjistit ty nejdůležitější údaje. Chytré hodinky s měřením EKG a krevního tlaku dokáží zjisti během pár sekund tolik informací o tělesných funkcích, abyste na některé změny dokázali co nejrychleji reagovat.

Dnes už se vyrábí mimo obyčejných hodinek i hodinky, které se dokáží propojit s vaším chytrým telefonem. Jak vybrat chytré hodiny, které mají mnoho funkcí – dokáží měřit kroky, které za den ujdete, váš srdeční tep, krevní tlak či dokonce stres? Tyto funkce se velmi rychle dostaly do obliby a není se čemu divit. My si dnes povíme o všech funkcích, které takové hodinky obsahují, povíme si něco o základních parametrech a o jejich využití. 

Chytré hodinky s měřením EKG a krevního tlaku nabídnou vždy i další funkce

 1. změna vzhledu ciferníku
 2. vybrané modely hodinek jsou voděodolné
 3. měření tepové frekvence
 4. měření krevního tlaku
 5. měření EKG
 6. sledování jednotlivých fází spánku
 7. stopky
 8. krokoměr
 9. výkony při sportech (běh, jízda na kole, chůze, trek, jóga a mnoho dalších)
 10. předpověď počasí
 11. ovládání volání a SMS

Funkcí, kterými hodinky disponují, bychom našli opravdu spoustu. Tyto patří mezi základní a nejvíc používané. A jak je to se základními parametry?


Základní parametry chytrých hodinek 

Stroje a návody většinou najdeme v českém jazyce. Je to obrovskou výhodou pro ty, kteří neovládají jazyky, tudíž nemusí vše překládat pomocí překladače či slovníků. Téměř ke všem hodinkám si můžete stáhnout aplikaci do mobilního telefonu z App Store nebo Google Play, díky které můžete na hodinkách přijmout nebo odmítnou hovor či odepsat na SMS.

Chytré hodinky měří krevní tlak a EKG, jak už tady dnes bylo zmíněno, jedná se o funkci, kterou využijete prakticky kdekoli a bude vám výborným parťákem. Softwarová aplikace vám dokáže monitorovat spánek, zkrátka, můžete se dozvědět, jakou část noci spíte tvrdě a jakou pouze bdíte. Velikost displeje je v průměru okolo 30-40 mm. Hodinky jsou vybaveny i Bluetooth a Wi-Fi. 


Jak změřit EKG na chytrých hodinkách Samsung?


A k čemu takové hodinky tedy lze využít? 

Chytré hodinky velmi hodně využívají lidé spolu se sledováním času. Hodinky dokáží vyřídit e-maily, hovory či SMS během pár minut. Díky chytrým hodinkám je používání mobilních služeb příjemnější a hodně urychlí čas. Zvuk hovoru, SMS, oznámení či budíku dostanete přes hodinky skrz vibrace – žádné hlasité zvonění, z kterého budete mít ráno infarkt.

Hodinky lze využít téměř na cokoli a věřím tomu, že se stanou vaším věrným parťákem! Vždy ale mějte na paměti jednu zásadní věc, chytré hodinky s měřením EKG a krevního tlaku nejsou lékařské přístroje! Veškeré změny vašeho zdravotního stavu vždy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Photo by Artur Łuczka on Unsplash, www.alza.cz


Scroll to Top