Čerstvý zázvor má skvělé účinky

čerstvý zázvor pro zdraví

Čerstvý zázvor přichází jako nový trend

Čerství zázvor podporující zdraví a imunitu, čerství zázvor nám pomáhá si zachovat pevné zdraví i v rychle se blížícím období studených a deštivých podzimních dní i nadcházející zimě.

Čerstvý zázvor jako podpora imunity

Prevence s kouskem zázvoru, citronem a medem, proti chřipce a nachlazení. Náš imunitní systém těží z bomby bohaté na vitamíny a během krátké doby chrání před infekcí z prochladnutí.

Příprava

Samotná příprava zázvorové bomby je velice jednoduchá. Z půlky citronu, kousku oloupaného zázvoru a lžičky medu připravíte opravdovou vitaminovou bombu, která je pro imunitní systém v chladných dnech opravdu nepostradatelná. Čerstvý zázvor je ostrý a štiplavý a nelze jej užívat pomalu, protože díky esenciálním olejům štípe v ústech. Chvilkové pálení u ústech ale stojí za to. Za zkoušku stojí i některé domácí zázvorové smoothie.

Účinky zázvoru

Kořen zázvoru má vesměs pozitivní účinek na zdravotní stav. Bakteriální infekce mají tak malou šanci nám uškodit.
Stejně skvěle stimuluje zázvor krevní oběh a trávicí funkce. Vzhledem k ostrosti a štiplavé chuti kořene zázvoru se ale nedoporučuje jeho nadměrná spotřeba. Ten, kdo má problémy se žaludkem, ať si raději zvolí šetrnější formy přípravy jako horký nápoj.

Chutný teplý nápoj pro chladné dny

Komu přijde čerstvý zázvor příliš ostrý, může ho nechat vylouhovat oloupaný a nakrájený na plátky v horké vodě. Po vychladnutí lze pak teplý nápoj ještě osladit a dochutit medem. Když se v zimě dny zkracují, přírodní povzbuzující prostředek je zázvorový čaj ideální pro posílení imunitního systému a nastartování metabolismu. Díky antioxidantům zvyšuje obranu proti patogenům způsobujících chřipku a nachlazení.

Když kape rýma z nosu

Ostře kořeněná jídla vedou k tomu, že se mnoha lidem po jejich požití orosí čelo a spustí rýma z nosu. Toto je známkou toho, že přívod krve do nosních membrán správně funguje. Tělesné tepelné receptory jsou rovněž řešeny tak, aby při konzumaci ostré hlízy zázvoru nezřídka podnítili zvýšenou produkci potu. Tento efekt rychleji transportuje choroboplodné zárodky z těla ven. Tyto desinfekční látky hrají svoji roli pro posílení imunitního systému organismu. Silná chuť zázvoru dovede dokonale protáhnout a uvolnit nosní dutiny.

Úleva při jiném onemocnění?

Zázvor pomáhá bezpochyby přirozenou cestou posilovat obranyschopnost organismu. Ale jako zdánlivě zázračná zbraň má i své hranice. Takže podpůrný efekt účinku ostrého zázvoru při hubnutí, na revma nebo svalových bolestech není vědecky zcela potvrzen.

Foto: © Samphotostock.cz / Kruchenkova

Diskuse uzavřena.

Scroll to Top