Bezdrátové reproduktory k TV pro kvalitní požitek z filmu i hudby

bezdrátové reproduktory k TV

V posledních letech je poměrně značný zájem o bezdrátové reproduktory k TV či o přenosné reproduktory, které si s sebou můžete vzít takřka kamkoliv. Vždy samozřejmě při samotném výběru vhodných reproduktorů do interiéru záleží na tom, co od nich skutečně očekáváte a kolik peněz do nich chcete investovat. Pojďme si v krátkosti prozradit, jak správně podobné reproduktory vybírat a jaké vlastnosti po nich za každou cenu požadovat.

Bezdrátové reproduktory k TV, které vás ohromí svým designem a použitím

Bezdrátové reproduktory k TV by neměli pouze dobře vypadat, ale měli by především splňovat svůj účel a tím je přehrávání hudby či filmů v poměrně slušné kvalitě. Existují ovšem typy reproduktorů, které splňují obě dvě kritéria a sice jsou elegantní, tedy dobře vypadají a zároveň nabízí perfektní zvuk. U těchto reproduktorů byste měli klást důraz především na vysoký výkon a dokonalé ozvučení vaší místnosti. K napájení těchto reproduktorů se často využívá primárně elektrická síť, ovšem dají se sehnat také reproduktory s akumulátorem.

Co by vás na bezdrátových reproduktorech k TV mělo zajímat nejvíce?

V první řadě by vás měl zajímat jejich výkon. Ten se řadí mezi jeden z nejdůležitějších parametrů vůbec. Platí, že čím vyšší je výkon daného reproduktoru, tím větší plochu umí pokrýt kvalitním zvukem, který je zkreslen pouze minimálně Výkon těchto zařízení je zhruba do 10 W. Ty rozměrnější ovšem mívají příkon zhruba 11 až 30 W. Pokud se ovšem budeme bavit o domácích reproduktorech, tak ty disponují výkonem od 31 W výše. U přenosných reproduktorů je jejich maximem 500 W.

Bezdrátové reproduktory lze připojit k notebooku či k chytrému telefonu

Od svých reproduktorů byste měli chtít vždy o něco více. To znamená, že předtím, než si pořídíte bezdrátové reproduktory k TV, tak byste měli přemýšlet také nad tím, zda tyto reproduktory bude možné připojit také k vašemu chytrému telefonu, tabletu či notebooku, a to bez použití jakéhokoliv dalšího kabelu. Možné to je jedině s funkcí bluetooth, která má ve volném terénu dosah až zhruba 10 metrů. Mimo jiné dobře vyspělé bezdrátové reproduktory dokonce umí spárovat i několik zařízení najednou.

Reproduktor snadno připojíte do domácí sítě jako základ chytré domácnosti

V případě, že má vámi vybraný bezdrátový reproduktor ethernetový port či vestavěné Wi-Fi, tak je možné ho velmi snadno připojit do domácí sítě. Výhodou je, že můžete pohodlně streamovat kvalitní stopy, a to třeba ve formátu MP3, a to v takřka jakémkoliv zdroji, který bude k této síti připojen. Může to být například váš laptop, zařízení NAS či smartphone. Moderní modely reproduktorů často disponují připojením přes bluetooth i wi-fi.

Oblíbené jsou reproduktory s funkcí multi – room

Reproduktory, které mají funkci multi-room umí propojit dva reproduktory dohromady a tím pádem vytvoří velmi kvalitní stereo přehrávání vašeho zvuku. Propojit je lze také hned v několika místnostech najednou. Čím více reproduktorů doma máte, čím lepší zvuk do svého domu či bytu přinesete. Díky tomu si budete moci ze svého gauče užívat domácí kino.

Photo by Lynn Vdbr on Unsplash


Scroll to Top