Menu Zavřeno

Apple zveřejnil finanční výsledky za 1Q FY 2017


Apple zveřejnil finanční výsledky za 1Q FY 2017

Apple zveřejnil finanční výsledky za 1Q FY 2017 a opět si upevnil přední pozici na světovém trhu v oblasti technologií. Apple rozpoutal technologickou revoluci již v roce 1984, když uvedl na trh počítač Macintosh. V současné době je Apple je světovou jedničkou v inovacích.

Jejich iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV nebo osobní počítače Mac jsou známé po celém světě. Spolu s hardwarem instaluje Apple do svých výrobků i své operační systémy. Platformy iOS, MacOS, watchOS a tvOS zajišťují stabilitu,bezproblémovou funkčnost a kompatibilitu napříč všemi zařízeními Apple. Systémy umožňují lidem využívat naplno průlomové služby do kterých patří App Store, Apple Music, Apple Pay a Cloudové úložiště. Apple zaměstnává více než 100.000 lidí a všichni pracují na tom, aby tento technologický gigant vyráběl stále nové a nejlepší produkty na světe.

Apple zveřejnil finanční výsledky za 1Q FY 2017

* Foto: Pexels / Pixabay

Finanční výsledky Apple

Americký technologický gigant Apple zveřejnil finanční výsledky za 1Q FY 2017. Dosažené tržby za období 10/2016 - 12/2016 jsou ve výši 78,4 miliard USD. Celkový čistý zisk společnosti Apple činí téměř 18 miliard USD, na jednu akcii tedy připadá zisk 3,36 USD. Představenstvo společnosti Apple schválilo dividendu ve výši 0,57 USD na jednu kmenovou akcii. Dividenda je splatná dne 16. února 2017 všem akcionářům, kteří budou k 13. únoru 2017 vlastnit akcie Apple. Od zveřejnění čtvrtletní zprávy si akcie Apple skokově posílily a nyní si připisují 7 % zisk. CEO Tim Cook v tiskovém prohlášení oznámil, že společnost prodala nejvíce telefonů iPhone, než kdy před tím.

* Zdroj: Apple

Volkswagen I.D. Buzz představen v Detroitu

Kdo zaplatí v restauraci účet?