Menu Zavřeno

Apple představil nový MacBook Pro

Apple představil nový MacBook Pro

Minulý týden byl nový MacBook Pro společností Apple představen v Kalifornském Cupertinu na konferenci „hello again“ po roce a půl se MacBooky dočkaly modernizace.

Odlehčený MacBook Pro bude nabízen ve 13″ a 15″ provedení. Největší novinkou presentovanou na konferenci je OLED dotykový panel, který nahradil horní funkční klávesy. Další změnou je dvojnásobně větší Force Touch trackpad a snímač otisku prstů Touch ID druhé generace umístěný na pravé straně Touch Baru.

Nový MacBook Pro je vyroben v novém designu, nabízí lepší displej, je lehčí a tenčí, než jeho předchůdce.

Apple MacBook Pro

* Foto: Apple

Displej

U obou velikostí nových MacBook Pro je standardně osazen Retina displej s LED podsvícením a technologií IPS.

Touch Bar

Úzký dotykový OLED panel umístil Apple místo horního řádku funkčních kláves F1 až F12. OLED panel zobrazuje symboly křišťálově čisté a barevné. Funkční ikonky mají návaznost na právě spuštěnou aplikaci a zobrazují k ní přiřazené ikony nebo si lze nastavit pro jednotlivé aplikace vlastní. Touch Bar nahradil i tradiční On/Off vypínač. Nový MacBook Pro se nyní zapne při otevření víka.
Není-li spuštěn žádný program, Touch Bar nabízí obvyklé funkční klávesy. K dispozici je i klasický Escape.
V aplikacích je dotyková OLED lišta flexibilní. V aplikaci poznámky můžete přímo k seznamům, ve zprávách nebo e-mailu nabídne Touch Bar emotikony.
Novinku prozatím nepodporují všechny programy, Apple však otevřel rozhraní aplikace (API) pro vývojáře.

Výkon

Nové MacBooky Pro jsou osazeny procesory Intel šesté generace Core i5 u 13″ verze s integrovanou grafickou kartou Intel Iris, kde slibuje až 2x vyšší výkon, než dosud,
Vyšší modely s Intel Core i7, které pohání nové 15″ MacBooky Pro využívají grafiku Radeon Pro se 2 GB paměti.

výkonný počítač Apple

* Foto: Apple

Konektivita

Nový MacBook doznal modernizaci i v omezení počtu portů. Apple odstranil nejpoužívanější USB-A, čtečku paměťových karet i MagSafe určený pro nabíjení. Na novém MacBooku naleznete pouze čtyři USB-C porty s podporu USB 3.1 a Thunderbolt 3. Dále čtyři USB-C porty doplňuje standardní sluchátkový 3,5 mm jack, který Apple odstranil z nedávno představeného iPhonu 7.

Nové MacBooky a další produkty Apple můžete zakoupit u autorizovaného prodejce na www.alza.cz

* Zdroj / Foto: Apple