6 tipů na podnikání i s málo penězi může váš business šlapat

několik tipů na start podnikaní

Start podnikání – jak to udělat i s málo penězi

Většina Čechů se živí jako zaměstnanci. Jen velice málo si založí vlastní podnik. V roce 2016 mělo živnostenský list téměř jeden milion lidí, to znamená pouze 10 % obyvatel.
Chcete jít proti davu, vydělávat si na své živobytí na vlastní pěst, být svým vlastním šéfem a začít přemýšlet a uvažovat jinak? Startup znamená zahájení nového projektu, vyjmenujeme nyní šest myšlenek o tom, jak můžete rychle, nezávisle a samostatně bez velkých počátečních nákladů a kapitálu rozjet vlastní podnikání. Start podnikání může být velice snadný a rychlý.

Obchodovat

Téměř každý už někdy prodal něco, co on sám už nepotřeboval, mohlo to být staré auto, hromada knih nebo gauč. S obchodováním se můžete ale také stát samostatně výdělečně činným. Princip obchodu je jednoduchý, nakoupíte výhodně produkty a prodáváte je dále za vyšší cenu. K tomu ale musíte najít druh zboží, který budou lidé nebo firmy potřebovat, což je na dnešním trhu stále obtížnější.

Nechat se najímat na objednávku

Někteří lidé jsou zkrátka šikovní a zruční. Rychlostí blesku opraví porouchanou věc nebo dokáží vykonat jiný dobrý skutek či službu. Pokud patříte k této skupině lidí, jste ve výhodě, Startup systém můžete velmi snadno vymyslet a start podnikání bude jednodušší.

Ať už se jedná o pomoc v oblasti IT záležitostí, masáže, zvládáte manikúru nebo zmáknete vytřídit nepořádek v garáži. Jistě existují aktivity, které vás baví, ale ostatním lidem nepřijdou moc zajímavé a nechtějí se s nimi zahazovat, proto je rádi přenechají jiným. Pokud máte radost z činností, které jiní dělají neradi, nabídněte jim vaše služby a prodejte jim svůj čas.
Výhodou je, že budete vykonávat činnost u zákazníka a nepotřebujete tak svoje místo na podnikání.

Z vlastního pera

Pokud jste kreativní, měli byste tento talent naplno využít. Je úplně jedno, zda namalujete obraz, napište článek za vámi určenou cenu, uděláte prošívanou deku nebo vyrobíte ručně vázaný zápisník. Mnoho lidí milují jedinečné předměty a navíc jsou ochotni mnohem více peněz za jedinečný originál, než podobné předměty běžně nabízené v obchodní síti. Bez větší námahy lze tyto ručně zpracované výrobky prodávat prostřednictvím internetu. Internetových portálů na prodej je celá řada, mezi nejznámější patří AukroeBayFler a mnohé další. Tito autoři spadají mimochodem do kategorie podnikatelů. Tvoří předměty a píší příběhy podle své vlastní fantazie, které druhé pobaví. Popřemýšlejte o tom, v čem jste dobří, a jak můžete obohatit způsob života druhých lidí.

Předávat znalosti

Po celou dobu našeho života získáváme bohaté a cenné zkušenosti také v zaměstnání. Každý, kdo pracuje již několik let v průmyslu, může prodat své znalosti začátečníkům v oboru ve formě poradenství. Nemáte představu, jestli mají získané znalosti a dovednosti nějakou hodnotu? Přemýšlejte o tom, jak moc jste se naučili v průběhu let a jakou hodnotu by měly tyto informace a poznatky na začátku vaší kariéry. Pravděpodobně velkou. Z tohoto důvodu jsou kolegové usilující o kariérní postup a zakladatelé Zakladatelé nějakého Startupu jsou ochotni za vaše vědomosti sáhnout bez váhání do své kapsy pro peníze za cenné rady a zkušenosti pro start podnikání.

Podělte se o něco

Mnoho lidí pronajímá svůj dům přes celosvětově známý systém Airbnb. S trendem sdílené ekonomiky máte možnost si vydělat peníze, tak že nabídnete své prostory na Airbnb k pronájmu. Když budou první výdělky z pronájmu znovu dobře reinvestovány, mohou být počátkem vašeho pasivního příjmu a váš start podnikání je tím zahájen a postupně roste.

Něco vynalezněte nebo vymyslete

Nejtěžší způsob, jak začít své vlastní samostatné podnikání je vytvořit něco zcela nového. Pokud vše půjde podle plánu, lidé přijmou vaše výrobky nebo služby za potřebné a užitečné, můžete tímto způsobem vydělat nejvíce peněz. Ať už se jedná o koncept řetězce Walmart, softwaru Microsoft nebo SAP nebo iPhone od Applu a mnohé další. Všechny společnosti se vyvíjely postupně, aby zjednodušily a usnadnily lidem život. Lidé jsou za to připraveni utratit peníze.

Photo by Tyler Franta on Unsplash


Scroll to Top