5 nejlepších míst, kam letos na dovolenou v dubnu v Evropě

5 nejlepších míst, kam se letos v dubnu na dovolenou v Evropě

Hledáte inspiraci kam se letos vydat v dubnu na dovolenou?

Ať už plánujete rodinný výlet během jarních prázdnin romantickou dovolenou pro dva nebo trek, dubnová Evropa je skvělou destinaci. Proč tomu tak je? Začátek jara je počátek turistické sezóny lety po Evropě jsou levnější než tomu bude hlavní letní sezóně. 

Všechny nejznámější a nejoblíbenější evropské turistické destinace budou mnohem méně přeplněné než v hlavní sezóně. Jaro je v dubnu v plném proudu a počasí na většině území evropy se rychle zlepšuje. Koncem dubna můžete dokonce čekat horké dny s letními teplotami na Kanárských ostrovech, Maltě či na Sicílii. Kterých 5 dalších evropských destinací můžete navštívit v dubnu?


Budapešť – Maďarsko

v dubnu na dovolenou na výlet do maďarska budapešť

Photo by Dan Freeman on Unsplash

Jaro v Budapešti je krásné. Jaro je ideální čas na návštěvu, protože Budapešť má téměř středomořské klima. Prohlédněte si parlament, který je dominantou hlavního města a zároveň celého Maďarska. Projděte se po Széchenyiho řetězový most přes Dunaj, který je nedaleko. Vyjeďte lanovkou v centru města až do čtvrti Castle Hill a prozkoumejte Maďarskou národní galerii v Budínském paláci. Během návštěvy určitě nezapomeňte navštívit termální lázně Széchenyi se třemi venkovními bazény. Jejich léčebné prameny se přirozeně ohřívají na 38 stupňů Celsia přímo z podzemních termálních pramenů. Využijte příležitosti a užijte si relaxační pobyt.


Dubrovník – Chorvatsko

v dubnu na dovolenou do chorvatska

Photo by Matthias Mullie on Unsplash

Jedno z nejkrásnějších měst na Jadranu. Dubrovník, perla Jadranu, nádherné chorvatské přístavní město s tajuplným historickým jádrem je zapsáno v Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Město může nabídnout svým návštěvníkům jak bohatou historii, tak i úžasné zátoky, oblázkové pláže a tyrkysově modré jaderské moře. Filmaři zde natáčeli seriál „Hra o trůny“. Vy zde najdete malebné dubrovnické kamenné uličky lemované restauracemi a bary. Ochutnejte zde čerstvé mořské plody a chorvatské víno. Teploty v dubnu budou na procházku a poznávání města mnohem příjemnější, než v parném létě, proč tedy nevyrazit v dubnu na dovolenou právě do Chorvatska?


Amsterdam – Nizozemsko

v dubnu na dovolenou do amsterodamu na jaře

Photo by Owen Williams on Unsplash

Přestože není dubnové počasí v Amsterodamu zrovna slunečné a teplé, stále je to jedno z nejlepších období na jeho návštěvu. Proč? Snad každý už někdy slyšel o nejslavnější holandské květině: tulipánu. Polovina dubna je vrcholem sezóny tulipánů. Pokud si svoji návštěvu načasujete právě na toto období, spatříte celé holandské hlavní město v jeho největší kráse. Rozkvetlé květy tulipánů na rozlehlých polích Amsterodam zcela obklopují. Květinová park Keukenhof je místem, kde můžete tyto rozkvetlé krásy vidět během slavného festivalu tulipánů. Kruhový systém amsterodamských kanálů vybízí k plavbě a přilehlé městské čtvrti jsou plné kaváren a restaurací. Určitě si udělejte čas na návštěvu hlavních památek, jako je muzeum Van Goghova, Rijksmuseum Amsterodam nebo dům Anny Frankové.Paříž – Francie

dovolená v paříži v dubnu

Photo by Chris Coudron on Unsplash

Když se řekne Paříž, nenajdete snad nikoho, kdo by ji neznal a právě jarní měsíce jsou snad nejvhodnější dobou k její návštěvě. Dubnové slunce dovoluje kavárníkům otevřít venkovní terasy a s prvním oteplením se v pařížských zahradám a parcích začínají objevovat první květy a na stromech začíná zelenat listí. Není divu, že město každoročně utrácí miliony za údržbu zeleně, aby přilákalo nové turisty třeba do Lucemburských zahrad k tulipánovým záhonům. Navštivte Louver, jedno z nejnavštěvovanějších muzeí na světě nebo dalších 170 muzeí a 1800 ostatních památek, které můžete v Paříži navštívit.


Krakov – Polsko

výlet do polského krakova

Photo by Nomadic Julien on Unsplash

Během dubna pomalu přichází teplé jaro i do metropole Malopolského vojvodství v jižním Polsku, do Krakova. Vydejte se na jaře do Krakova a navštivte krásné město zalité sluncem. Krakov je historické sídlo dřívější polských králů s ikonickým hradem Wawel a přilehlou katedrálou tyčící se nad městem. Staré město je je bludištěm úzkých dlážděných uliček vedoucích ke středověkému Tržnímu náměstí (Rynek Glówny) lemovaného kostely, městskými domy a paláci. Na rozdíl od Varšavy bylo historické centrum Krakova za druhé světové války ušetřeno před zničením. Nezapomeňte navštívit ani bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, kde najdete celou řadu synagog a na Židovském hřbitově se natáčelo několik scén filmu Schindlerův seznam. 

Photo by Mantas Hesthaven on Unsplash


Scroll to Top