Jako správný knihomol skoro nevycházíte z domu bez knihy

Přemýšleli jste ale někdy, že byste papírovou knihu vyměnili za čtečku elektronických knih? I když ji chybí patřičné kouzlo, během čtení neslyšíte šustění stránek ani necítíte příjemnou papírovou vůni, má několik předností.
Pokud jste ještě čtečku nevyzkoušeli, zde máte pět důvodů, proč si od vás zaslouží dostat šanci.

1. Hmotnost elektronických knih

Čtečka váží jen jako dva či tři časopisy. V porovnání s jedinou knihou je lehčí a také zabere v kabelce méně místa. Proč si dále ničit záda? Až pojedete na dovolenou, oceníte čtečku ještě více. Kdo čte opravdu rád, jedna kniha mu na dovolenou nestačí, většinou jedou dvě, tři nebo klidně ještě více. Zároveň se ale musí vejít do kufru všechno oblečení, hygienické potřeby a další nutnosti. Čtečka elektronických knih nezabere ani zdaleka tolik místa, přitom v ní můžete mít obrovské množství příběhů i naučné literatury.

2. E-booky jsou levnější

Papírové knihy stojí docela dost peněz. E-booky jsou výrazně levnější. Řada z nich jde dokonce stáhnout zdarma. S čtečkou e-booků bude pro vás čtivo mnohem přístupnější.

3. E-book máte hned

Zaujala vás z recenze či vyprávění nějaká kniha a chcete si ji co nejdříve přečíst? Trváte-li na papírové verzi, musíte vyrazit do knihkupectví nebo knihovny, kde navíc možná budete muset čekat, než ji vrátí čtenář před vámi. E-book se k vám dostane během chvilky.

4. Nemáte doma na nic místo?

Den co den si stěžujete, že doma nemáte místo a že byste potřebovali nafukovací byt. Víte, o kolik více prostoru byste měli, kdybyste nekupovali knihy? Elektronické knihy žádný prostor nezabírají.

5. Elektronická kniha se vám přizpůsobí

Tištěná kniha má danou podobu a nic s tím neuděláte. Elektronickou si přizpůsobíte svým potřebám. Ať už jde o změnu velikosti nebo fontu písma či třeba úpravu podsvícení, za pár vteřin je vždy po vašem.

Prohlédněte si rozsáhlou nabídku na Amazonu s dopravou zdarma

Tak co, přesvědčili jsme vás? Dáte čtečce šanci?

Autor: Karolína Klosová, kajapise.cz